ZTE Grand X2 In – smartphone střední třídy se srdcem od Intelu

0

ZTE Grand X2 In

ZTE tento týden představilo druhou generaci svého smartphonu ZTE Grand X. Novinka se svou výbavou zařadí do střední třídy a své zákazníky se bude snažit získat líbivým designem a stále poměrně neobvyklým procesorem od Intelu.

ZTE Grand X2 In je vybaveno 4,5″ IPS displejem o rozlišení 1280 x 720 pixelů, 8GB interní pamětí, slotem na micro SD karty a všemi obvyklou konektivitou zahrnující Wi-Fi, Bluetooth, GPS, HSDPA i micro USB konektor.

Na zadní straně přístroje se nachází 8mpx fotoaparát s LED bleskem a autofokusem, který je na přední straně doplněn o 1mpx kamerku pro videohovory. Výrobce dodává, že zadní fotoaparát dokáže pořizovat sekvenční fotografie, a to až s frekvencí 24 snímků za sekundu.

Tím nejzajímavější je však už zmíněný procesor, kterým je dvoujádrový Intel Atom Z2580 taktovaný na 2 GHz, doplněný o grafický čip PowerVR SGX544 a 1GB RAM. Výbavu smartphonu uzavírá 2000mAh baterie a operační systém Android 4.2 Jelly Bean.

ZTE Grand X2 In by se mělo na evropském trhu začít prodávat ve třetím čtvrtletí letošního roku. Uvidíme, zda se čínskému výrobci konečně podaří dosáhnout výraznějšího úspěchu na platformě Intel. Při dobře zvolené ceně by na to Grand X2 In určitě mělo potenciál.

zdroj: ZTE

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here