Asus Fonepad dostal silnější procesor a větší vnitřní paměť

0

Asus Fonepad champagne

Ačkoliv je Asus Fonepad na trhu teprve několik měsíců, dočkal se tablet prvního drobnějšího vylepšení hardwaru. Výrobce na domácím Taiwanu představil nový Fonepad, který dostal silnější procesor od Intelu a větší interní paměť.

Vylepšená verze se může pochlubit jednojádrovým procesorem Intel Atom Z2460 taktovaným na 1,6 GHz, který nahradil slabší Intel Atom Z2420 s frekvencí 1,2 GHz. Procesor je opět doplněn o grafický čip PowerVR SGX540 a 1GB RAM. Zvětšila se však vnitřní paměť, a to konkrétně z 16 na 32 GB. V případě potřeby lze uživatelskou paměť rozšířit ještě více pomocí slotu na micro SD karty.

K další výbavě starší i novější verze Asusu Fonepad patří 7″ IPS displej s rozlišením 1280 x 800 palců, Wi-Fi, GPS, Bluetooth 3.0, 1,2mpx přední kamerka pro videohovory a 4270mAh batere. Hudební nadšence jistě potěší technologie Asus SonicMaster zajišťující kvalitní zvukový výstup. Operačním systémem tabletu je Android 4.2 Jelly Bean.

Vylepšený Asus Fonepad bude k dostání za 10 900 taiwanských dolarů (7 300 Kč), zatímco původní verze tabletu je na tamním trhu k dostání za 8 900 taiwanských dolarů (6 000 Kč). Dostupnost na evropských trzích zatím oznámena nebyla, je však pravděpodobné, že je to jen otázka času.

zdroj: engadget

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here