Xiaomi chystá solidně vybavený smartphone za 2 600 Kč

0

Xiaomi Red Rice

Čínskou značku Xiaomi a její smartphony s bezkonkurenčním poměrem ceny a výbavy asi není nutné dlouze představovat. Výrobce podle uniklých informací chystá další model, který nabídne doslova za pár korun výbavu, kterou konkurence nabízí za několikanásobně vyšší cenu.

Xiaomi s kódovým označením Red Rice bude stát jen 799 juanů, v přepočtu necelých 2 600 Kč. Ve výbavě smartphonu bychom ale měli najít 4,7″ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, dvoujádrový procesor Leadercore LC1810 taktovaný na 1,2 GHz, 1GB RAM a 8GB vnitřní paměť. Chybět údajně nebude ani 8mpx zadní fotoaparát, 2mpx přední kamerka pro videohovory, baterie o kapacitě 2 000 mAh a dual SIM.

Operačním systémem bude neznámá verze operačního systému Android, samozřejmě doplněná o známé uživatelské rozhraní MIUI v5. Podle dřívějších spekulací měl mít smartphone dokonce čtyřjádrový procesor Mediatek MT6589, ale kvůli snížení ceny se výrobce nejspíš rozhodl pro levnější dvoujádro.

Xiaomi Red Rice by se na trhu mělo objevit v říjnu letošního roku a stejně jako předchozí smartphony výrobce se jistě stane prodejním trhákem. Novinka je samozřejmě určena pro Čínu, Hongkong a Taiwan, zatímco dostupnost na jiných trzích je nejistá. Jestli se však potvrdí nedávno pronesená slova ředitele společnosti, objeví se letos modely čínského výrobce také na trzích mimo Asii. Do té doby nám nezbývá nic jiného, než využít služeb různých přeprodejců nebo riskovat nákup v čínských internetových obchodech.

zdroj: Android Authority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here