Výbava HTC One 2 potvrzena dalším zdrojem

0

HTC se nedaří držet informace o chystané vlajkové lodi pod pokličkou tak dobře jako konkurenčnímu Samsungu. O výbavě HTC One 2, známého také pod interním označením HTC M8, jsme psali už minulý týden. Dnes byla většina údajů potvrzena twitterovým účtem @Evleaks, který je považován za jeden z nejspolehlivějších zdrojů.

HTC One detail
Designem i zpracováním by měl být HTC One 2 velmi podobný svému předchůdci (na obrázku)

HTC One 2 by mělo být vybaveno 5″ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Srdcem přístroje by měl být čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974). Spekulace dále hovoří o tom, že výrobce použije opět použije 2GB RAM, zadní fotoaparát Ultrapixel a přední kamerku s rozlišením 2,1 mpx.

Operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android 4.4 KitKat doplněný o novou uživatelskou nadstavbu Sense 6. Je tedy pravděpodobné, že ve srovnání s předchůdcem bude HTC One 2 po stránce hardwarové výbavy posunem jen o malý krůček dopředu. Na druhou stranu, vlajková loď nemusí mít displej s extrémním rozlišením ani osmijádrový procesor. Tyto nedostatky by mohlo HTC One 2 kompenzovat kvalitním hliníkovým zpracováním nebo povedeným uživatelským rozhraním.

Analytik Wilson Miao ze společnosti TrendForce uvádí, že smartphone by mohl nabídnout čtečku otisků prstů, což by nebylo žádné výraznější překvapení, neboť je tímto typem zabezpečení vybaven už loňský model HTC One Max. Už méně pravděpodobná je teorie o použití dvou čoček fotoaparátu, přičemž jedna z nich by měla být určena pro pořizování snímků ve špatných světelných podmínkách.

HTC One 2 bude téměř jistě představeno někdy v prvním čtvrtletí letošního roku, o přesnějším datu ale zatím můžeme jen spekulovat. V lednu na CES se nové vlajkové lodi od taiwanského výrobce nejspíš nedočkáme, mnohem pravděpodobnějším termínem je proto únorové MWC, kde by měl být představen i konkurenční Samsung Galaxy S5.

zdroj: Evleaks (Twitter), Android Community

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here