Spekulace: Mimo Google Play se bude Nexus 4 prodávat za výrazně vyšší cenu

6

Pomineme-li auru dokonalosti způsobenou faktem, že jde o telefon s čistým Androidem přímo od Google, tak jednou z největších výhod nedávno představeného Nexusu 4 byla bezesporu jeho cena. I přes čtyřjádrový procesor, 8MPx zadní fotoaparát, HD displej a 2GB RAM totiž jeho cena ani ve vyšší, 16 GB variantě, nepřekročila 350$, tedy přibližně 7560 včetně DPH.

Bohužel se takové ceny my, v České republice, zřejmě nedočkáme. Podle informací od některých západních prodejců, například z Itálie, Rakouska nebo Španělska, totiž LG nastavilo doporučenou maloobchodní cenu pro kamenné a internetové obchody (kromě Google Play) výrazně výše, údajně okolo 599 €, což odpovídá přibližně 15 000 korunám.

Kvůli tomu také již některé řetězce oznámili, že Nexus 4 nebudou prodávat. Údajně totiž s takovou to cenou nejsou schopny konkurovat Google Play a nabídnout tak svým zákazníkům férovou cenu.

Otázkou samozřejmé je, zda se bude přemrštěná doporučená maloobchodní cena týkat pouze některých nebo všech zemí. Pokud však bude obdobná i v České republice, tak můžeme na Nexus 4 za 8 000 hezky rychle zapomenout. Na druhou stranu, s trochou štětí, by mělo být možné koupit Nexus 4 z německého Google Play, kde bude dostupný za již avizovaných 300, respektive 349 eur.

LG Nexus 4 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj: talk, acentral

 

6 KOMENTÁŘE

  1. Prodejci nemaji o cenach zatim ani paru, protoze byvaly spoluzak pracuje pro LG CZ a taky jeste nemaji o CZ cenach ani predstavu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here