Sony Xperia Z3 představena: inovace ve všech směrech

1

z3_zelen

Sony mimo ostatní modely samozřejmě představilo i svůj prémiový model Xperia Z3. Oproti svým předchůdcům se dočkal vylepšeného vzhledu, větší výdrže (i když kapacita baterie je o něco menší) a dalších inovací. Můžeme tak být rádi, že se nepotvrdily nedávné zvěsti. Ty hlásaly, že Xperia Z3 nepřinese žádné výrazné vylepšení. Věřil tomu však jen málokdo.

Xperia Z3 je osazena 5,2 palcovým TRILUMINOS FullHD displejem. Takový displej podle informací nabídne jasnější a čitelnější zobrazení. Uvnitř telefonu můžeme najít procesor Snapdragon 801, který nabízí čtyři jádra s taktem 2,5 GHz. Oproti modelu Xperia Z3 jde o nepatrné zlepšení. Je však otázkou, nakolik se toto mírné vylepšení projeví v praktickém používání. Operační paměť zůstala nedotčena, tak jako minulý model, i letošní nabízí dostačující 3 GB RAM. Operačním systémem bude Android ve verzi 4.4.4 KitKat, s nadstavbou výrobce.

Lehce nepochopitelná je velikost interního uložiště. To nabízí pouze 16 GB prostoru. Samozřejmostí sice je rozšíření pomocí paměťové karty, ale stále se jedná o nedostatek v porovnání s konkurencí.

Fotoaparát se dočkal také změn k lepšímu. Nasazen byl nový objektiv G Lens, díky kterému lze docílit širšího záběru snímané scény. Rozlišení zůstalo stejné, tedy 20,7 megapixelů. Opět budeme moci využít funkci SteadyShot při záznamu videa, které může dosáhnout rozlišení až 4K.

Sony Xperia Z3 samozřejmě poskytuje také zábavu. A ne ledajakou. PS4 Remote Play promění vaše zařízení v obrazovku herního systému PS4 – využít můžete i klasického propojení s televizorem.

Změnily se také rozměry a zpracování. Xperia Z3 je oproti předchůdci o něco více zaoblená. To má dopomoci k většímu pohodlí při používání. V rozměrech novinka o něco více zeštíhlila, konkrétně o 0,7 milimetrů na 7,5. Mimo to se snižovala také hmotnost ze 163 gramů na 152 gramů. Rozdíl je tedy nepatrný. Novinka prošla inovací i v oblasti vodotěsnosti a odolnosti vůči prachu a jiným vlivům.

Počítá se také s barevnými variantami: černou, bílou, měděnou a stříbrno-zelenou. Stejně jako jiné modely i Sony Xperia Z3 by se měla na trhu objevit během října. Cena prozatím zůstává neznámá.

zdroj: gsmarenaphonearena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here