Haier G782, levný čínský tablet s osmijádrem a „retinou“

0

Čínské továrny opouští poslední dobou tolik modelů, že je skoro obtížné se v nich vyznat. Já se vám ale dnes pokusím představit čerstvou a zajímavě vypadající novinku na poli „čínských“ tabletů. Pochází z dílen společnosti Haier, která se sice zabývá především výrobou příslušenství pro domácnost, ale nějáké „pokusy“ prorazit v tomto segmentu za sebou přecijen má.

haier-tablet

Pryč ale od úvah nad výrobcem, přejděme raději k samotným specifikacím přístroje, který nese označení G782. Doménou přístroje bude určitě displej o velikosti 7.82 palce, který se pyšní rozlišením 2048 x 1536 px. Stejné rozlišení má i nejnovější iPad, jen pro vysvětlení nadpisu. Zajímavostí je pak použití technologie OGS (One Glass Solution).

O dostatečný výkon se stará osmijádrový procesor v čipsetu MTK6592 od MediaTeku. Sekundují mu 2GB paměti RAM a 16GB úložné paměti. K dispozici je také 5 megapixelový fotoaparát a soudě dle obrázku také přední webkamera. Zaujme podpora WCDMA/GSM mobilního připojení. Přítomna je také baterie o kapacitě 5150 mAh, bezdrátové WiFi a operační systém Android ve verzi 4.42. Cena by se měla zastavit na hodnotě zhruba 4.5 tisíce korun. Zda bude tablet dostupný i v česku je zatím ve hvězdách, ale díky dosahu výrobce Haier se dostupnosti možná dočkáme.

Zdroj: GizmoChina.com, TENAA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here