Sony Xperia GX – nová vlajková loď s 13mpx fotoaparátem

6

Sony v Japonsku představilo svou novou vlajkovou loď Xperia GX, kterou jsme mohli vidět už dříve, když na internet unikla pod kódovým označením LT29i „Hayabusa“.

Telefon je vybaven 4,6″ Reality displejem s HD rozlišením a technologií Bravia pro sytější zobrazení barev. Pod kapotou se ukrývá silné dvoujádro Snapdragon S4 taktované na 1,5 GHz, 1GB RAM a 16GB interní paměť. Chloubou Xperie GX je také fotoaparát, který nabídne rozlišení 13 megapixelů, senzor Exmor R pro kvalitní snímky za horších světelných podmínek, možnost pořizování videa v HD rozlišení a 3D panoramatické fotografie. Na přední straně telefonu se nachází také 1,3megapixelová kamera pro videohovory. K rychlému internetovému připojení bude sloužit technologie LTE.

Vzhledem k velikosti displeje má novinka poměrně příjemnou hmotnost 127 gramů i šířku 8,6 mm. Pod zadním krytem se nachází 1700mAh baterie, kterou lze podle prvních spekulací vyjmout. Operačním systémem je Android 4.0 Ice Cream Sandwich s uživatelským rozhraním Timescape. Všimněte si, že Xperia GX je prvním telefonem tohoto japonského výrobce, který postrádá jakákoliv tlačítka pod displejem. Ovládání probíhá pomocí virtuálních tlačítek na displeji, podobně jako u Galaxy Nexusu.

Sony Xperia GX bude také vybavena třemi zbrusu novými aplikacemi, které se později objeví ve všech Xperiích:

  • Walkman je hudební přehrávač, který nabízí velmi kvalitní zvuk (čisté stereo a basy, VPT surround, manuální ekvalizér a xLoud) i nové možnosti přehrávání, objevování a doporučování hudby.
  • Album je aplikace, která umožňuje prohlížet a spravovat fotografie i videa. Nechybí možnost komentovat a sdílet snímky na Facebooku a dalších online fotoalbech.
  • Movies je aplikace, která umožňuje přehrávat filmy s vysokou kvalitou obrazu i zvuku. Inteligentní technologie umožní najít více detailních informací o sledovaném filmu na internetu.

Xperia GX byla zatím oznámena jen na japonském trhu, kde se začne prodávat v létě. Podle prvních informací se ale novinka začne později prodávat také v Evropě a USA.

zdroj: pa

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here