Služby Google zprovozněny na Nokii X

0

Nokia na nedávném veletrhu MWC představila novou řadu ve svém portfoliu chytrých telefonů. Jedná se o řadu X, která přináší revoluci v nasazení operačního systému Android v surové podobě bez Google služeb. Místo nich Nokia využívá u novinek ekosystému domovského Microsoftu. Uživatelé tedy v telefonu nenarazí na oficiální Obchod Play,  Mapy Google a další aplikace, na které jsou zvyklí.

2014-02-28_18.23.48 2014-02-28_18.01.35 2014-02-28_17.38.15

Netrvalo dlouho od představení novinek a vývojářům z fóra XDA se povedlo provést na Nokii X root. Díky možnosti plného přístupu k systému bylo jen otázkou času, kdy se také podaří nainstalovat klasické Google aplikace do telefonu.  Toto se stalo a díky poměrně jednoduché úpravě lze využívat Obchodu Play i v telefonech Nokia a z obchodu stahovat aplikace. Vedlejším efektem je zprovoznění launcheru Google Now, který také na Nokii funguje.

Celý návod úpravy je k dispozici na fóru XDA. Je velice pravděpodobné, že vývojáři se stávajícím stavem nespokojí a i na Nokie řady X budou vycházet neoficiální ROM, tak jak je známe na „klasických“ androidích telefonech. Nechme se překvapit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here