Sharp začne své smartphony s Androidem prodávat v Evropě

0

Sharp rozhodně není značkou, kterou by si Evropané spojovovali se smartphony. Důvod je velmi jednoduchý. Sharp své telefony s Androidem dosud nabízel výhradně na domácím japonském trhu, což byla často veliká škoda. Smartphony od Sharpu totiž velmi často disponovali vlastnostmi, které jsou v Evropě raritou. Nyní to však vypadá, že špatná ekonomická situace donutila výrobce změnit svou prodejní strategii. Sharp Aquos SH930W by se mohl stát prvním smartphonem, který japonský výrobce nabídne v Evropě. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Rusku, není však vyloučeno, že se brzy tento či jiný smartphone od Sharpu objeví také na dalších evropských trzích.

Sharp Aquos SH930W je vybaven 5″ displejem s Full HD rozlišením, který byl vyroben technologií IGZO. Tato unikátní technologie využívající polovodiče z india, gallia, zinku a kyslíku by měla zajistit výrazné úspory energie a zlepšení detekce dotyku. Displej zaujme také výbornou jemností 440 pixelů na palec.

Srdcem telefonu je dvoujádrový Snapdragon S4 (Qualcomm 8260A) s taktem 1,5 GHz, který je doplněn o grafický čip Adreno 225. Pro běžné používání je výkon jistě dostačující, při hraní 3D her v plném rozlišení však možná bude mít grafický čip problémy. Mezi další známé funkce patří 3G, slot na microSD karty, GPS, Wi-Fi. Bluetooth a operační systém Android 4.1 Jelly Bean.

Sharp Aquos SH930W se v Rusku začne prodávat už 8. listopadu. Cena zatím zveřejněna nebyla.

zdroj: gsma

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here