Samsung Galaxy J oficiálně představen

0

Samsung dnes na Taiwanu představil mezinárodní edici mobilního telefonu Samsung Galaxy J. Na další trhy by se měl dostat již začátkem příštího roku.

SGJ-l

O možném představení Samsung Galaxy J pro globální trh jsme vám psali na základě nedávno zveřejněného teaseru. V současné době by měl být prodej zahájen na Taiwanu v bílé a červené barvě, speciálně pro Japonsko, kde se zařízení již od října prodává, je dostupná také verze modrá.

Představené zařízení bude disponovat 5“ Super AMOLED displejem s rozlišením 1920*1080 (441 ppi), procesor bude mít stejný jako Samsung Galaxy Note 3 – čtyřjádrový Snapdragon 800 s taktem 2.3 GHz, avšak zařízení alespoň z počátku nepoběží na nejnovější verzi OS, nýbrž bude obsahovat verzi Androidu 4.3 Jelly Bean. Verze systému však i přesto zajišťuje kompatibilitu s chytrými hodinkami Samsung Galaxy Gear.

Fotoaparát v zařízení bude mít 13.2 MP se snímačem zpětného osvětlení CMOS (BSI CMOS) a přisvětlovací diodou, přičemž bude schopný nahrávat video s rozlišením 4K. Přední fotoaparát bude disponovat rozlišení 2.1 MP. Více než uspokojivá je i 3 GB RAM a vnitřní paměť zařízení 32 GB rozšiřitelná pomocí microSD karet až do kapacity 64 GB. Právě větší vnitřní paměť jednou z věcí, po které mnoho uživatelů volá, a volba větší paměti v základu je jistě dobrý krok.

Konektivita bude zajištěna podporou 3G sítí, ale také W-Fi, bluetooth, GPS, NFC a především LTE s rychlostí až 150Mbps. Kapacita baterie dosáhne velikosti 2600mAh, rozměry telefonu hodnot 137*70*8.6 mm a váha 146 gramů.

Samsung Galaxy J svými rozměry a výbavou tvoří spojovací článek mezi Samsung Galaxy S4 a Samsung Galaxy Note 3. Notu 3 byla často vytýkána přílišná velikost displeje a oběma zařízením zase ne příliš prémiové materiály užité při výrobě. Velikostí, výbavou i užitím kovu se tak Galaxy J stává ideálním řešením pro mnoho uživatelů. Co je bohužel poněkud smutná zpráva, zadní kryt bude, stejně jako u ostatních modelů, plastový.

samsung-galaxy-j

Jedinou vadou na kráse je dostupnost. I přesto, že se hovoří o dostupnosti na mnoha trzích, není jisté, zda a kdy bude zařízení dostupné u nás. Druhým faktorem, který ovlivní rozhodování o koupi, je cena. Doporučená maloobchodní cena je stanovena na  21.900 TWD, což odpovídá 740 dolarům (přibližně 14800,- Kč).

Zdroj: Chinese.vr-zone, Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here