Oppo R1 oficiálně představeno. Zaujme prémiovým designem i kvalitním fotoaparátem

2

V Číně byl dnes oficiálně uveden smartphone Oppo R1 (R289T). Nejnovější přírůstek v nabídce čínského výrobce sice většinou své výbavy zapadá do střední třídy, ale nabízí několik nadstandardních prvků, které může cenově srovnatelná konkurence jen závidět – od zpracování až po fotoaparát.

Oppo R1 (1)

Začněme designem, kterým Oppo R1 bezesporu připomíná iPhone 4 či Sony Xperii Z1. Kromě lesklé zadní strany připomíná smartphone známější konkurenci i kovovým rámem. Oppo R1 má tloušťku jen 7,1 mm a hmotnost 140 gramů, což je vzhledem k použití prémiových materiálů také velmi málo.

Telefon disponuje 5″ IPS displejem se slušným rozlišením 1280 x 720 pixelů. O výkon se stará známý čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582 taktovaný na 1,3 GHz, kterému dělá společnost 1GB RAM. Interní paměť má velikost 16 GB, výrobce ale bohužel zapomněl na micro SD slot, takže její další rozšíření není možné.

Oppo R1 (2)

Jednou z hlavních předností Oppo R1 by měl být 8mpx zadní fotoaparát, který má světelnost f2.0. Pro srovnání, fotoaparát Samsungu Galaxy S4 má clonové číslo f2.2 a fotoaparát Sony Xperie Z1 disponuje světelností f2.0. Obecně by mělo platit, že čím nižší je clonové číslo, tím kvalitnější jsou výsledné fotografie, a to zejména za horšího osvětlení.

Přední kamerka pro videohovory a autoportréty se může pochlubit rozlišením 5 mpx. Příjemným překvapením je baterie, která má nadprůměrnou kapacitu 2 410 mAh. Operačním systémem je blíže neupřesněná  verze Androidu doplněná o nadstavbu Color OS. Smartphone bude zpočátku k dostání v bílém provedení se zlatým rámem, později by se však měla objevit také černá varianta se stříbrným rámem.

Oppo R1 (3)

Oppo R1 je v současné době k dostání pouze na čínském trhu, kde stojí 2 498 juanů (8 260 Kč). Znatelnou překážkou pro případné zájemce je chybějící podpora WCDMA sítí – jinak řečeno, s telefonem se v Česku nepřipojíte k 3G. Oppo však patří k výrobcům, kteří se snaží své smartphony nabídnout mezinárodně, proto není vyloučeno, že se v nejbližší době dočkáme i mezinárodní varianty Oppo R1 s podporou WCDMA.

zdroj: OppoEngadget China, Phone Arena

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here