USB flashdisky s microUSB konektorem také od Silicon Power

0

Ačkoliv ještě rok 2014 nenastal, minimálně na poli přenosných USB klíčenek je již nyní jasné, které trendy se budou příští rok prosazovat. Počítejme s nástupem USB flashdisků, které vyjma klasického USB konektoru pro připojení k počítači budou disponovat i druhým konektorem microUSB vhodného k připojení k chytrým telefonům anebo tabletům. Nedávno jsme tuto kombinaci mohli vidět od japonského výrobce Sony, nyní dvojici USB hybridů představil i Silicon Power. Pojďme se na dvojici zajímavého příslušenství podívat podrobněji.

SP008GBUF2X10V1C SP032GBUF2X10V1C

První z představených bratříčků s označením MobileX10 spojuje pro Silicon Power typické prvky s novotou ve formě microUSB konektoru. Provedení je typického rázu. Tělo klíčenky je okonektorováno z obou stran, na jedné straně nalezneme klasický USB port standardu USB2.0, druhou okupuje microUSB port podporující režim USB-OTG. Flashdisk v kompaktním provedení (rozměry 30 x 12 x 4,5 mm jsou ideální na klíče) oproti konkurenci potěší kovovým tělem. Na trhu bude k dostání v kapacitách 8, 16 a 32 GB.

T01 a_3(1)

Druhý model T01 Mobile jde na to trošku jinak. V podstatě se jedná o dlouhodobě prodávaný model Touch T01, který je v základním balení obohacen o adaptér z USB konektoru na microUSB. Spojením této dvojice vznikne flashdisk s podporou USB-OTG. V této chvíli se jistě ptáte, zda-li je adaptér vhodný i pro ostatní příslušenství s USB konektorem. Ano, adaptér se dá použít i na ostatní periferie s USB konektorem. Pro úplnost: i model T01 disponuje kovovým tělem a kompaktními rozměry 24 x 14 x 4,6 mm, rozměry samotného OTG adaptéru činí 17 x 15 x 8 mm. Dostupné kapacity budou 4, 8, 16 a 32 GB. Opět se jedná o pomalejší USB flashdisk s rozhraním USB 2.0.

SP008GBUF2TM1V1K SP032GBUF2TM1V1K

Dvojice flashdisků od Silicon Power zcela jistě rozčeří poklidné vody v tomto segmentu trhu. Zejména řešení modelu T01 Mobile je velice zajímavé a pro zákazníka přináší přidanou hodnotu v podobě miniaturního USB-OTG adaptéru. Dle specifikací výrobce dvojice podporuje pouze OS Android od verze 4.1.x a novější, z praxe by ale dvojice měla bezproblémově fungovat i na dalších zařízeních s podporou USB-OTG standardu. Dostupnost modelů na českém trhu prozatím nebyla oznámena, ale ještě tuto zimu by USB bratři měly stihnout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here