Očekávaná Sony Xperia Z zahájila prodej v ČR

1

sony-xperia-z-ofic-1

Tolik očekávaná novinka Sony Xperia Z se konečně dostala na náš trh. Od představení novinky až k prodeji v České republice, dorazila za dva měsíce. To je velmi dobrý čas a Sony si tak zaslouží pochvalu, oproti LG a podobným výrobcům, kteří se k nám zřejmě moc neženou.

Je třeba uznat, že model je opravdu propracovaný a působí velice dobře. Unibody konstrukce se skleněným povrchem, zvýšená odolnost proti vodě a prachu, čtyřjádrový procesor, 5“ Full HD displej, 13 megapixelový fotoaparát, operační systém Android 4.1 Jelly Bean. To jsou hlavní přednosti modelu. Mimo to však také podporuje NFC nebo LTE sítě.

Cena je všude víceméně všude stejná. Na oficiálním e-shopu se model prodává za 16 990 Kč. Jedním z faktorů, proč je cena tak vysoká je fakt, že u nás zatím není plnohodnotná konkurence pro tento model. Budeme muset počkat, než dorazí HTC One a další podobné modely, které by mohly srazit cenu.

Zdroj: mobilenet

1 komentář

  1. HTC One se ale uz u nas take prodava… Nevim jak ostatni, ale Vodafone ho ma. Takze dorazi uz jedine Galaxy SIV a nejaka Nokia ci LG…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here