Meizu MX3 byl oficiálně představen

1

meizu-mx3-official

Čínský výrobce Meizu, který patří v Číně mezi jedny z největších výrobců elektroniky, včera představil svoji novou vlajkovou loď. Nový telefon nese název Meizu MX3 a ačkoliv je značka v našich končinách téměř neznámá, rozhodně má tento telefon co nabídnout.

Nový telefon Meizu MX3 se snaží vyrovnávat dnešním trendům a požadavkům zákazníků, které prostě v dnešní době „pouze“ 4″ telefon nezaujme. Proto společnost uvádí na trh telefon s úhlopříčkou 5.1″, která rozhodně zaujme i náročnější klienty a stále se jedná o telefon, který hravě schováte do kapsy a jeho velikost Vám nijak nevadí.

meizu_mx_3_01

Co se týče rozlišení displeje, telefon disponuje displejem o rozlišení zvláštních 1800×1080 pixelů, což znamená poměr obrazovky 15:9. Dle informací by display do telefonu měla dodávat firma Sharp.

Celý telefon pohání procesor od společnosti Samsung – Exynos 5 Octa, který můžeme nalézt i v telefonu Samsung Galaxy S4, ovšem ne v naši zemi. Jedná se tedy o čtyř-jádrový Cortex-A15 s taktem 1.6GHz, který dodá potřebný výkon a v případě přebytku výkonu se procesor automaticky přepne na čtyř-jádrový Cortex-A7 s taktem 1.2GHz.

154037zmgszvvvl3llnwuw

Společnost Meizu do modelu MX3 dodala také 2GB operační paměti, které se dnes řadí mezi standard mezi výkonnými telefony a grafický čip zde nalezneme typu SGX544 MP3. Co se týče fotoaparátu, zde společnost pro zadní fotoaparát použila snímač o velikosti 8MP od společnosti Sony, přičemž přední kamera disponuje pouze 2MP fotoaparátem.

Co se týče konektivity, nalezneme zde NFC, WiFi s podporou 5 GHz sítí, BlueTooth a GPS. Jedná se tedy o standardní konektivitu, kterou postupně nacházíme u všech nových telefonů.

Meizu by mělo také přijít s baterií o kapacitě 2400 mAh, která by telefonu měla poskytnout potřebnou výdrž. Dle výrobce by telefon měl vydržet 9 hodin procházení webu pomocí 3G, 10 hodin při použití WiFi sítě. V případě přehrávání FullHD videa by telefon měl vydržet okolo 7 hodin.

meizu-mx3-launch-1378127546

Nový telefon Meizu MX3 si můžete zarezervovat přímo na webu výrobce (připravte se ale na písmo typu rozsypaný čaj), přičemž jeho cena začíná na cenovce CN¥2,499 za 16GB verzi (cca 7 950  Kč) a končí na CN¥3,999 za 128 GB verzi (cca 12 705 Kč). Oficiálně se tento telefon v ČR prodávat nebude, ovšem je pravděpodobné, že se někteří menší prodejci postarají o dovoz tohoto zařízení do našich zemí.

 

Zdroj: engadget

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here