Jak jsou na tom jednotlivé společnosti v podílu na mobilním trhu?

0

Podle průzkumu Strategy Analytics vzrostl podíl jihokorejského výrobce Samsung v posledním čtvrtletí minulého roku o další desetiny procenta (mezikvartálně). Zatímco v roce 2012 ve stejném čtvrtletí zaujímal dominantní postavení na mobilním trhu s 29 %, v loňském roce si již připsal 29,6% podíl.

podil na trhu

Pokud ale budeme srovnávat procentuální podíl meziročně, pak zjistíme téměř 2% nárůst. V roce 2012 Samsung držel svou pozici s 30,4 %, ale od loňského roku se pyšní 32,3 %. Zatímco pak posílily i jiní výrobce chytrých telefonů, jako LG, Huawei nebo Lenovo, newyorský Apple s nakousnutým jablíčkem v logu zaznamenal téměř 4% pokles. Z původních 19,4 % z roku 2012 na 15,5 % v loňském roce.

Další tabulka hovoří o počtu transportovaných chytrých telefonů u daných výrobců. V tomto ohledu zaznamenaly všechny společnosti nárůst. Nejvýznamnější má však opět Samsung, který si ve srovnání jednotlivých čtvrtletí napříč posledních dvou let polepšil o 23 miliónů kusů. Roční nárůst pak činí 106,8 miliónů kusů (nárůst o 30 %).

podil na trhu

Apple oproti tomu se svým modelem iPhone ve dvou verzích, tedy 5s a 5c, zaznamenal jen nepatrný vzestup. Z původních 47,8 miliónů kopií na 51 miliónů v daném čtvrtletí a meziročně pak z 135,8 miliónů kusů na 153,4 miliónů chytrých telefonů. Lepších výsledků tedy dosáhly všichni tři jeho následovníci – Huawei, LG i Lenovo.

Z těchto čísel je tedy patrná mnohem vyšší popularita operačního systému Android oproti iOS. Na druhou stranu Apple válčí v těžké mobilní konkurenci pouze se svými nejnovějšími dvěma zástupci a staršími modely. Můžete si také všimnout toho, že v TOP 5 chybí například HTC.

Zdroj: TalkAndroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here