Huawei oznamuje, že nikdo nepotřebuje více než 4GB RAM ve smartphonu

2

Každý rok můžeme vidět, jak výrobci přitvrzují s novými funkcemi. Pokud jde o smartphony, nyní je to kapacita RAM. Zatímco 8GB se stala výchozí pro mnoho počítačů a notebooků, smarthony je překvapivě rychle dohání. Už v loňském roce Vivo představilo první zařízení s 6GB RAM. Tento trend se velmi rychle šíří a nezdá se, že by s tímto rozšířením přestali.

Zdá se, že Huawei si nemyslí, že je tento pokrok nutný. V nedávném příspěvku na stránce Weibo oznámil manažer Lao Shi, že věří tomu, že kapacita 4GB RAM je dostatečná pro smartphony, aby v pohodě fungovaly. Také říká, že hodně zařízení Huawei s 4GB RAM fungují lépe než zařízení s 6GB RAM a nejdůležitější věcí je optimalizovat operační systém tak, aby byl co nejefektivnější.

Shi také cituje Apple iPhone s tím, že iOS nepotřebuje obrovské množství paměti RAM, ale společnost optimalizovala OS fantasticky tak, aby správně pracoval s malým množstvím dostupné paměti. Přidání více paměti RAM pouze zvedá cenu zařízení.

Zdroj

2 KOMENTÁŘE

  1. za mne souhlas!!

    stejne tak ale nepotrebuji napr vetsi ramecek nez 5mm nahore a 5 mm dole a urcite ne u 5,7 palcoveho mobilu vetsi hmotnost nez 145 g..

  2. Proste tam huawei nechce davat vetsi pamet. bylo by to drahe a nikdo by si jejich mobil nekoupil, tajk musi prijit s necim, aby to nevypadalo tak blbe. proste trapas. Kecy o optimalizaci os jsou sice fajn, ale vy mate v mobilu jen OS?!? nebo tam mate i programy od uplnych nymandu, kteri vedi o optimalizaci kulovy. Mimochodem tohle znate: 640 kilobytes ought to be enough for anybody. Bill Gates 😀 😀 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here