Huawei Ascend P6 – ultratenký hliníkový krasavec s bohatou výbavou

1

Huawei Ascend P6

Huawei dnes na tiskové konferenci v Londýně představil dlouho očekávaný smartphone Ascend P6. Na rozdíl od předchozích modelů výrobce, které byly po designové stránce většinou nevýrazné, se novinka může pochlubit elegantním tělem z hliníku, velmi nízkou tloušťkou i hmotností a v neposlední řadě také několika barevnými verzemi. A zklamáni nebudete ani z výbavy, která sice nepatří k naprosté špičce, ale vzhledem k tomu, že Ascend P6 není vlajkovou lodí, nejde o žádné větší překvapení.

Smartphone je vybaven 4,7″ LCD displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů, což znamená dostatečnou jemnost 312 ppi. Zajímavé je použití tzv. „in-cell“ technologie, která umožňuje spojit zobrazovací a dotykovou vrstvu displeje do jedné, čímž pochopitelně dojde ke snížení tloušťky celého displeje.

Výborný výkon zajistí známý čtyřjádrový procesor Huawei K3V2, který je ve smartphonu taktován na 1,5 GHz, spolu s 2GB RAM. Interní paměť má velikost 8GB a i přes použití supertenké konstrukce se výrobci povedlo do smartphonu vtěsnat také slot na micro SD karty. Způsob, jakým se to Huawei povedlo, bude jistě zajímat inženýry z HTC, kterým se slot na paměťovky údajně nepovedlo dostat ani do HTC One, které je o více než 3 mm tlustší.

Nechybí samozřejmě ani dvojice fotoaparátů, přičemž ten přední nabídne rozlišení 8 megapixelů, BSI senzor, autofokus, LED blesk, HDR a nahrávání 1080p videí při 30 snímcích za sekundu. Přední fotoaparát, který je určen pro videhovory a autoportéty, dostal rozlišení 5 megapixelů a schopnost nahrávat 720p videa.

Konektivitu zajistí například Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, HSDPA s rychlostí až 14,4 Mbps, GPS a FM rádio. Výhodou je také přítomnost technologie Dolby Digital Plus, která by měla zajišťovat kvalitnější zvukový výstup. Poměrně příjemným překvapením je baterie, která nabídne kapacitu 2000 mAh. Operačním systémem je Android 4.2:2 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou Emotion UI 1.6.

Ascend P6 má rozměry 132,7 x 65,5 x 6,18 mm, ze kterých je nejzajímavější poslední hodnota značící tloušťku. Více než příjemná je také hmotnost, která nepřesáhla 120 gramů. Novinka je vyrobena z kartáčovaného hliníku, díky čemuž jistě mnoho zájemců výrobci odpustí, že je design viditelně inspirovaný iPhonem. Huawei se v neposlední řadě chlubí, že je smartphone perfektně dílensky zpracován.

Huawei Ascend P6 by se měl už tento měsíc začít prodávat v Číně. V červenci pak budou následovat západoevropské trhy. Až ve třetí vlně se smartphone objeví v zemích, mezi které s největší pravděpodobností výrobce řadí i Českou republiku a Slovensko. Cena zatím oznámena nebyla. K dispozici budou tři barevná provedení, konkrétně černé, bílé a růžové.

Níže najdete reálné fotografie smartphonu, které unikly krátce před oficiálním představením:

Ascend P6 real 1 Ascend P6 real 2 Ascend P6 real 3

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here