HTC One v testu odolnosti: přežije hliníková novinka pád na zem? [video]

11

htc one droptest

HTC One většinu odborné i laické veřejnosti uchvátilo svým hliníkovým tělem, které dobře vypadá a působí prémiovým dojmem. Objevují se ale také negativní ohlasy, podle kterých není hliník vhodným materiálem z důvodu nízké odolnosti. Redaktor serveru Android Authority se proto rozhodl odolnost vlajkové lodi taiwanského výrobce otestovat v praktickém testu a srovnat ji s iPhonem 5.

Už po prvním pádu z výšky kapsy skončilo HTC One se šrámy a uvolněnou krytkou reproduktoru pod displejem. Druhý pád znamenal několik dalších odřenin a otlačenin. Po posledním pádu z nejvyšší výšky došlo k prasknutí krycího skla displeje, který ale stále fungoval. Druhému z testovaných smartphonů, iPhonu 5, praskl displej už po prvním pádu. Těžko však říct, zda to bylo způsobeno nízkou odolností nebo náhodou – iPhone 5 totiž neměl příliš štěstí a spadl na přední stranu.

Video potvrzuje, že s odolností při pádu na tom hliník opravdu není nejlépe. Všem budoucím majitelům HTC One proto doporučujeme, aby nic nenechávali náhodě a svůj telefon chránili kvalitním krytem.

zdroj: aa

11 KOMENTÁŘE

 1. Tak by mě zajímalo, kolik tak asi bude stát nový kryt k One 🙂 A celkem mě překvapilo, že unibody není až tak unibody (mřížka reproduktoru)

 2. takže HTC One hliník 3x spadne a má tři škrábance, displej, tělo jinak nic.
  Samsung plasťák při pádu bude mít asi jen menší oděrky, ale častym použivánim bude jeho plast na zadi a okrajích pěkně ošoupanej …… volba je na každym z nás 😉

 3. Všem budoucím majitelům HTC One proto doporučujeme, aby nic nenechávali náhodě a svůj telefon chránili kvalitním krytem.

  A proto si dokonalý telefon zabalím to plastového krytu… tohle zase psal nějaký chytrák ne?

 4. Tyto testy jsou dost zavádějící. Přeci jen nikdy nedocílíte stejného pádu u obou telefonů a tím pádem se výsledky mohou někdy i radikálně lišit. Iphone5 má nevýhodu v tom, že jeho přední část je celá pokrytá sklem až do hran a je tak náchylnější na pád z jakékoliv strany. HTC One a i většina ostatních telefonů mají přední část pokrytou do stran jen na levé a pravé straně, tzn. procentuální možné poškození je o polovinu nižší.

  Co se týče těla, tak tam asi těžko určit vítěze. Oba telefony měli své oděrky a nejde určit , kdo je měl horší.

  A upřímně, je to chyba i nás majitelů. Pokud si pořídíme takto drahý telefon, je potřeba se o něj řádně starat a být opatrný. Jak řekl autor článku , můžeme ho chránit ochranným krytem nebo si prostě jen dávat pozor. Mě osobně nespadl telefon venku už více než 5 let a ochranný kryt nepoužívám 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here