Galaxy S5 s procesorem Exynos v benchmarku

0

Přesto, že se spekulovalo o tom, že Samsung představí dvě verze Samsungu Galaxy S5 co se procesoru týká, dočkali jsme se zatím uvedení pouze jedné z nich. Na Mobile World Congress ukázal Samsung verzi s procesorem od Qualcommu, konkrétně se Snapdragonem 801. Nyní se však v Benchmarku objevila verze s procesorem Exynos.

galaxy-s5-colors-8

Nedlouho po představení nové vlajkové lodě jsme se dočkali i představení osmijádrového procesoru Exynos 5422 taktovaného na 2.1 GHz. Bylo jen otázkou času, než se Samsung rozhodne procesor do některého svého modelu nasadit. Mělo by se tak stát u S5. Právě benchmark z jedné její verze se objevil v GFXBench 3.0.

Přibližně měsíc zpátky se hovořilo o tom, že by Samsung měl představit dvě verze S5. Dvě verze se také objevily v různých benchmarcích, údaje se bohužel neustále měnili a my tak dodnes nevím, co v budoucnu očekávat. Můžeme si být jistě pouze tím, co Samsung oficiálně představil.

Pokud se na výsledky benchmarku podíváme a zkusíme trošku odhadnout, co by mohlo následovat, dostaneme se k následujícímu závěru. Samsung Galaxy S5 bude mít dvě verze. První, která již byla představena na MWC, tedy tu s procesorem Snapdragon 801, a druhá, s procesorem Exynos 5422, tedy osmijádrem.

Ve výsledcích vidíme několik rozdílů či nejasností. První je displej, u kterého se ve druhé možné verzi nedočkáme opět rozlišení QHD, ale opět Full HD, přičemž displej povyroste se svou úhlopříčkou na 5.2″. Použitý procesor bude výše zmíněný Exynos s použitou technologií big.LITTLE od ARM. Bude se tedy skládat ze čtyř jader Cortex A7 o pravděpodobném taktu 1,3 GHz, jak je vidět v testu, a ze čtyř jader CortexA15  o taktu 2,1 GHz, o kterých Samsung v souvislosti s Exynosem 5422 hovořil.

Všechny ostatní údaje jsou více méně stejné. Zda se skutečně dočkáme představení druhé, luxusnější verze Galaxy S5 v květnu, jak se předpokládá, zatím není jisté. Většina výrobců však podle dostupných informací tuto strategii pravděpodobně pro letošní rok zvolí a svou vlajkovou loď tak budou mít jako hlavní vždy přibližně půl roku.

galaxy-s5-exynos

Zdroj: Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here