Asus Fonepad Note – šestipalcový tabletofon s procesorem od Intelu

0

Asus FonePad Note engadget

Na veletrhu Computex 2013 v Taipei představil Asus novou konkurenci pro Samsung Galaxy Note a další obří tabletofony. Asus Fonepad Note se však od konkurence bude odlišovat použitým procesorem, kterým je Clover Trail+ od Intelu.

Asus Fonepad Note je vybaven 6″ Super IPS+ displejem o rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů, který může být ovládán speciálním stylusem dodávaným v balení. Pro práci se stylusem přizpůsobí výrobce uživatelské rozhraní některých nativních aplikací.

Už zmíněným procesorem bude dvoujádrový Intel Atom Z2560 taktovaný na 1,6 GHz, doplněný o grafický čip PowerVR SGX 544MP a 2GB RAM. Konektivitu mimo jiné zajistí 3G, konkrétně DC-HSPA+ s teoretickou rychlostí až 41 Mbps. Na přední straně se podobně jako  u HTC One nachází dvojice stereo reproduktorů.

Chybět samozřejmě nebude ani dvojice fotoaparátů, přičemž přední bude mít rozlišení 1,2 megapixelu a zadní dokáže pořizovat až osmimegapixelové snímky. Jako operační systém můžeme očekávat Android Jelly Bean, o jakou přesnou verzi však půjde, zatím nevíme.

Informace o výbavě jsou zatím velmi stručné a po zveřejnění dalších podrobností proto tento článek budeme aktualizovat. Ve zveřejněné tiskové zprávě nejspíš najdeme také první informace o dostupnosti, případně ceně.

zdroj: Engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here