Archos a Quechua představují odolný smartphone s velkou baterií

1

Francouzský výrobce outdoorového oblečení a doplňků Quechua představil odolný chytrý telefon vzniklý ve spolupráci se společnosatí Archos, kterou známe především pro její levné tablety.

Quechua phone

Quechua Phone je určen především pro milovníky turistiky, ale využije ho každý, kdo se často pohybuje v extrémních podmínkách. Podle oficiálních informací by telefonu neměly uškodit otřesy, bláto, voda, písek, mráz ani sníh. Na druhou stranu však přístroj získal jen certifikaci IP54, která potvrzuje částečnou odolnost proti prachu a úplnou odolnost proti stříkající vodě.

K výbavě smartphonu patří 5″ displej, čtyřjádrový procesor od Qualcommu taktovaný na 1,2 GHz a 1GB RAM. Interní pmaěť má velikost jen 4 GB, ale naštěstí nechybí možnost jejího rozšíření pomocí slotu na micro SD karty. Nejzajímavějším prvkem výbavy je baterie o kapacitě 3 500 mAh, která by měla zajistiti výdrž až 22 hodin telefonního hovoru.

Naopak příliš nepotěší použití staršího operačního systému Android 4.1 Jelly Bean, což se výrobce snaží kompenzovat předinstalovanými aplikacemi vhodnými pro turisty a sportovce. Quechua Phone bude stát 230 eur, v přepočtu asi 6 300 Kč. Bližší informace o dostupnosti zatím nebyly zveřejněny.

zdroj: Linformaticien via GSM Arena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here