Ruský YotaPhone se dvěma displeji se bude prodávat v České republice

2

Dvoudisplejový YotaPhone se přesně po roce od představení prvního prototypu dostává na trh. Jako první je na řadě domovské Rusko, ale už brzy by se měl smartphone dostat na další trhy včetně České republiky.

YotaPhone

Jak už bylo naznačeno, nejzajímavějším prvkem YotaPhone je dvojice displejů s úhlopříčkou 4,3″, z nichž jeden je tzv. e-ink. Jedná se o technologii, kterou můžeme znát ze čteček elektrotechnických knih. Na druhé straně přístroje se nachází klasický LCD displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů.

Černobílý displej na jedné straně má velmi nízkou spotřebu energie a zároveň je šetrnější pro naše oči, ale není použitelný pro prohlížení obrázků či přehrávání videí. Na druhou stranu je tento koncept výrazně dražší a těžší než srovnatelně vybavené telefony s jedním displejem.

YotaPhone je vybaven dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon taktovaným na 1,7 GHz, 2GB RAM a 32GB interní pamětí. Nad e-ink displejem se nachází 13mpx fotoaparát a zdrojem energie se stala baterie o kapacitě 1 800 mAh. Nechybí ani Wi-Fi, LTE, Bluetooth 4.0 nebo GPS + Glonass. Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean, který se od výrobce dočkal velmi výrazných úprav uživatelského rozhraní.

Ještě v průběhu prosince by se smartphone měl začít prodávat v Rakousku, Německu, Francii a Španělsku. V lednu příštího roku by měl YotaPhone dorazit do České republiky i další trhy v Evropě a na Blízkém Východě. Tento netradiční telefon se v Rusku prodává za 19 900 rublů, v přepočtu více než 12 100 Kč. Možnost předobjednání YotaPhone v černé či bílé barvě  je na oficiálních stránkách.

http://www.youtube.com/watch?v=nCh3eP4_X8Y

via Android Police

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here