Andy Rubin oznámí novou společnost, která bude vyrábět bezrámečkové smartphony

0

1000x-1

Andy Rubin je spoluzakladatelem společnosti Android, který byl odkoupen společností Google. Před dvěmi lety ale tuto společnost opustil a právě se chystá vytvořit bezrámečkové telefony.

Jeho společnost tvoří okolo 40 lidí, tento tým se skládá z lidí od společnosti Apple Inc. a Google Alphabet Inc. Rubin se chystá oznámit novou společnost s názvem Essential a je jejím hlavním ředitelem.

Tato firma bude navrhovat více zařízení v jednom, Essential již pracuje na hardwarovém zařízení, včetně mobilních tak i domácích zařízení. Hlavním cílem bude high-end smartphone s velkým displejem od kraje ke kraji (bezrámečkový).

Tento tým testuje také průmyslový design s kovovými hranami a se zády vyrobenými z keramiky. Také pracují na proprietárním konektoru, který umožní nabíjet zařízení a také k telefonu připojit hardwarové doplňky. Například technici pracují na 360-stupňové kameře s vysokým rozlišením snímků.

Rubin chce dát telefon do prodeje někdy v polovině tohoto roku, jeho cena bude blížící se k iPhonu 7 ($649 – 16 450 Kč). Zatím není ani jisté, zda telefony budou používat operační systém Android nebo ne.

Zdroj

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here