Recenze: Royal Revolt!

1

Tower defense úplně obráceně. Asi tak by se dala vyjádřit hra Royal Revolt v jedné větě. Je totiž první ve své kategorii, která její smysl aplikuje naprosto obráceně. Tentokrát se již nebudete bránit nebo stavět obranné jednotky, abyste zastavili nepřátele, ale naopak se z vás stane útočně laděné vojsko za účelem dobít hrad.

royal

Příběh

T.D. si nezakládají příliš na příběhu a i proto je tak trochu zvláštností, že v této hře se příběh nachází a to velmi pěkně zpracovaný. Hned v úvodu vás hra zasvětí do situace, ve které se vy, jakožto syn krále nacházíte.

Zatímco jste byl v útlém věku poslán to ústavu pro nenadané aristokraty, váš otec zemřel a trůn si rozdělili vaši strýcové a tety. Vše se od té doby změnilo a z království, které se jen zelenalo, se nyní stala krajina plná zla. Potom co se vrátíte domů a dozvídáte se, že váš otec zemřel a království vládnou vaši příbuzní, rozhodnete se zemi opustit. Společně s vámi zemi opustí také zbytky vojska. Mladý princ se rozhodne získat království zpět a vy se tak vydáváte na cestu za navrácení království právoplatnému potomkovy.

Screenshot_2013-03-26-16-36-47

Princip hry

V každém kole začínáte hrát od vašeho stanu, odkud vytváříte další jednotky. Vaše rytíře, lučištníky nebo třeba mágy, vytváříte za pomoci many, která se vám automaticky dobíjí. Ihned po jejich vytvoření, všechny jednotky automaticky postupují kupředu a nedají se zastavit. Je proto důležité jejich tvorbu správně načasovat. Vy ovládáte pouze svého hrdinu, tedy mladého prince, který nejen, že je skvělý rytíř, ale díky škole, kam byl poslán, umí i kouzlit a sesílat na nepřátele například ohnivé koule.

Hrad je většinou na opačné straně a vede k němu jen jedna cesta, takže se zde setkáváme s koridorovým pojetím hry, ale to vůbec nevadí. Proti vám přibíhají nepřátelé, kteří se vás budou snažit zastavit a to i za pomoci různých překážek, jako jsou ozubená kola, hradby nebo věže.

Celkem prozkoumáte 4 území, přičemž v prvních třech naleznete vždy na konci, jednoho příbuzného. K dokončení hry je potřeba dobít alespoň 30 hradů. Jako bonus je pro vás připraveno šest bonusových kol nebo na závěr jedno celé území. Herní doba je stanovena na cirka 5 až 7 hodin.

Screenshot_2013-03-26-16-28-22

Vylepšování

Velkým plus na této hře je sekce vylepšování, kde si můžete vylepšovat o několik levelů jednotky nebo odemykat nové. Dále je také potřeba vylepšovat sebe samotného. Můžete si vylepšit korunu, meč nebo brnění.

Vše stojí zlaťáky, které si během výprav vyděláte a jelikož je hra velmi dobře vyladěna, nebude potřeba kupovat si diamanty za reálné peníze pomocí mikrotransakcí.

Screenshot_2013-03-26-16-26-17

Závěr

Těžko něco této hře vyčítat. Royal Revolt je velmi pěkně zvukově i graficky zpracován a protože je zdarma, neohrne nad ní nos asi žádný hráč. Doporučuji!

1 komentář

  1. Důvod proč jsem AM přestal číst a sledovat jsou neustálý chyby i/y. Pořád jste se nepoučili, že „vy všichni“ ve větě znamená, měkké i na konci slovesa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here