Samsung Galaxy S4 vs. HTC One: srovnání výdrže baterie

5

HTC One vs Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4 nebo HTC One? To je otázka, kterou si nyní klade mnoho zájemců o nový smartphone s Androidem. Kromě zpracování, výkonu a displeje je jednou z nejdůležitějších vlastností dnešních telefonů výdrž baterie. V papírovém srovnání sice jako vítěz vychází Galaxy S4, dokáže však nepatrně vyšší kapacitu baterie využít také v praxi? Podívejme se na výsledky testů z GSMArena.com.

Vlajková loď Samsungu má kapacitu 2 600 mAh a HTC vybavilo svou novou zbraň trochu menší 2 300mAh baterií. Oba smartphony, které redaktoři serveru GSMArena testovali, byly vybaveny čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 600. V případě Galaxy S4 je taktovaný na 1,9 GHz a v HTC One běží na frekvenci 1,7 GHz.

Telefonní hovor

GSMArena battery test - talk time
Výdrž baterie při telefonování (zdroj: GSMArena.com)

V první kategorii potvrdil Samsung Galaxy S4 svou drobnou výhodu ve vyšší kapacitě baterie. Zatímco smartphone korejského výrobce zvládlo úplného vybití 13 hodin a 53 minut telefonování, jeho taiwanský soupeř jen 13 hodin a 38 minut. Na druhou stranu je však rozdíl jen velmi malý a při běžném používání téměř nepostřehnutelný.

Všimněte si však, že žádná z novinek nedokázala porazit čínský smartphone Oppo Find 5 ani Nexus 4. Ve srovnání s úřadujícím mistrem, Motorolou RAZR MAXX, je výsledek vlajkových lodí Samsungu i HTC podle očekávání téměř propastný.

Prohlížení webu

GSMArena battery test - web browsing
Výdrž baterie při prohlížení webu (zdroj: GSMArena.com)

V druhé testované kategorii, kterou je prohlížení internetových stránek, mělo naopak výrazně navrch HTC One. Taiwanská novinka porazila nejen SGS4, ale také všechna ostatní zařízení a stala se tak nejlepším smartphonem, který redaktoři serveru GSMArena testovali.

HTC One zabodovalo výsledkem 9 hodin a 58 minut, zatímco Samsung Galaxy S4 vydržel bez nabíječky jen 8 hodin a 42 minut. Nutno však podotknout, že i výsledek korejské vlajkové lodi je ve srovnání s ostatními testovanými zařízeními značně nadprůměrný.

Přehrávání videí

GSMArena battery test - video playback
Výdrž baterie při přehrávání videa (zdroj: GSMArena.com)

Poslední testovanou kategorií je přehrávání videí, kde těsně zvítězil Samsung Galaxy S4, a to s výsledkem 10 hodin a 16 minut. HTC One však bylo jen 14 minut horší. U SGS4 se plně ukázaly výhody pětipalcového Super AMOLED displeje, který je zejména při zobrazování tmavších barev, velmi úsporný. Naopak vlajkový model taiwanského výrobce používá „žravější“ LCD panel, ale zato o úhlopříčce jen 4,7″.

Celkový výsledek

GSMArena battery test - Samsung Galaxy S4 GSMArena battery test - HTC One

Souboj obou smartphonů byl velmi vyrovnaný. Zatímco ve výdrži při telefonování a přehrávání videí se těsným vítězem stal Samsung Galaxy S4, konkurenční HTC One jej porazilo při prohlížení webu. Celkovým vítězem se však stala vlajková loď korejského výrobce, která by průměrnému uživateli mohla vydržet až 63 hodin, tedy více než 2,6 dne, na jedno nabití.

HTC One skončilo s předpokládanou výdrží jen 48 hodin, tedy přesně dva dny. Hlavním důvodem je režim spánku, během kterého ubývala telefonu procenta baterie rychleji, než by měly. Na druhou stranu však pravděpodobně jde jen o softwarovou chybu, kterou snad spraví budoucí aktualizace.

Srovnání s dalšími smartphony

Každý svůj smartphone využíváme jinak, mnohem lépe vypovídající než výše uvedené časy, tak bude jejich přímé srovnání s dalšími testovanými smartphony. Níže jsme vybrali několik konkurenčních modelů různých výrobců, které redaktoři webu GSMArena otestovali, spolu s jejich vypočteným časem předpokládané výdrže baterie:

zdroj: gsmarena (1, 2)

5 KOMENTÁŘE

  1. Mám novou Galaxy S4 a baterie i když netelefonuji a telefon jen leží a přijímá zprávy vydrží 24 hodin. Na tak drahou věc opravdu hodně málo a jsem hodně zklamaná

  2. Ja jsem svoje těžce vydělané penize utratil za HTC One a nelituji. Vemte si ty dva smartphony každý do jedné ruky a S4 si prostě nemůžete koupit…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here