Recenze: Robo5

0

Robo5 je nepříliš známá, ale přesto kvalitní logická hra. Hra vyšla před cirka měsícem a i přesto, že nezaznamenala takový raketový nástup, jako například Temple Run, nabírá postupně na popularitě hlavně díky své originalitě.

unnamed (2)

Krabice, krabice a zase krabice

Základním pravidlem této hry je, dostat se až na samý vrchol vystavěných krabic s jedním malým a tak trochu záhadným robotem. Proč záhadným? Robot má totiž zajímavou historii, která se vám postupně poodkrývá, vždy na konci kapitol.

Zpět ale k vašemu úkolu. S vaším robotem se budete muset dostat na vrchol všech krabic. Nebude to ale zcela tak jednoduché. Cestu, po které se budete šplhat, si musíte sami vytvořit a postupem dalších kol, bude náročnost stoupat.

Screenshot_2013-03-20-22-52-59

Ovládání

Hra se ovládá jednoduchým dotykem na krabici, na kterou chcete robota poslat. Dále pomocí slidů, krabice posouváte a vytváříte si tak shody, po kterých může robot vylézt. Pokud stojí na jedné z krabic, můžete se opět pomocí slidů na ni zavěsit. Nastává tu tedy problém, že pokud se netrefíte přesně na krabici, robot vám udělá nejspíše přesný opak, než co jste chtěli. To se ale naštěstí nestává často.

Občas se vám stane, že si posunete krabici do míst, kde s ní už nelze nijak hýbat a znemožní vám tak, jakýkoliv další pohyb. V tuto chvíli se vám hodí tlačítko zpět, které vás vrátí o jeden, či více kroků a svůj pokus tak můžete zopakovat.

Screenshot_2013-03-20-22-54-45

Závěr

Hra je ve formě free verze, ale zpřístupněno vám bude pouze jeden a půl kapitoly, tedy 12 kol. Další kola si budete muset zakoupit přímo ve hře. Celkem si můžete zahrát v pěti kapitolách a celkem 40 kolech. Navíc se vám zpřístupní 8 bonusových kol a hra nabídne dva různé konce.

Hra je velmi chytlavá a zábavná. Se stoupající náročností potřebujete opravdu zapojit logické myšlení a sestavení krabic vám dá někdy pořádně zabrat. Doporučuji!

Hodnocení: 9/10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here