Recenze: Dragon Slayer

5

Máte rádi draky? Tak v této hře si jich užijete až až. Glu Mobile si pro vás připravilo další hru ve stylu předchozích, jako jsou Blood and Glory nebo Death Doom. Hra je principově naprosto stejná, ale tentokrát vám cestu zkříží několik druhů draků.

 Recenze: Dragon Slayer Recenze: Dragon Slayer

Styl hry

Pokud jste již hráli, některou z výše vyjmenovaných her, určitě tušíte, na čem bude hra založena nebo jaké budou její bitvy s draky. Jestli se setkáváte s tímto stylem her poprvé, jednoduše vám ho vysvětlím.

 Recenze: Dragon Slayer Recenze: Dragon Slayer

Tato hra začíná krátkým příběhem, který se vývojáři rozhodli podat pomocí komixového videa a dále pokračuje v průběhu vašeho hraní. Po tom jste už vrženi do první pomyslné arény, kde se setkáváte s drakem, kterého samozřejmě musíte zabít. Drak na vás bude často útočit a proto máte k dispozici úhybové šipky, pomocí kterých se vyhnete útokům a můžete zasadit smrtící rány. Vy jakožto mág, bude umět vytvořit před sebou pole, nebo-li štít, který vás ochrání. Naopak při ofensivě vysíláte svou magii na draka pomocí různých komb nebo využijete svého mazlíčka ve formě létající breberky či co a ta dokáže zasadit velmi účinnou ránu drakovi. Jak vy tak i drak má omezený počet životů( HP), které se vám zobrazují v horní polovině obrazovky.

 

Na vaši výpravě budete muset čelit více než 60 drakům celkem ve 13 misích. Náročnost se zde samozřejmě zvyšuje, proto si budete muset postupně zakoupit věci z obchodu, jako jsou obleky, rukavice( zbraně) , boty, lahvičky s manou nebo zdravím a spoustu dalších užitečných věcí.

 Recenze: Dragon Slayer Recenze: Dragon Slayer

Hra je FREE, ale od Glu

Tuto hru si můžete z Google Play stáhnout zadarmo, ale jak už většina z vás ví, u Glu není nic zadarmo. Hlavní heslo tohoto studia je mikrotransakce. Bez nich si totiž hru pořádně nezahrajete. Prvních pět misí zvládnete, ale potom se již bez pořádných věcí neobejdete a na lepší, nemáte dostatek peněz. Zde vám lišácky glu přichází na pomoc a nabídne vám zakoupení věcí za reálné peníze. Pro představu té velkorysé pomoci, tu mám malý příklad. Po necelé hodince hry, by se vám hodila zbraň za 75 glů kreditů v hodnotě necelé sto koruny. Za nejlepší byste utratili 9500 kreditů nebo-li neuvěřitelných cirka 12000Kč…

 Recenze: Dragon Slayer Recenze: Dragon Slayer

Grafika a zvuk

Tak jako většina her od této společnosti i Dragon Slayer je po grafické stránce skoro bezchybnou hrou. Některé hráče ale nepotěším, protože na plynulé hraní bude potřeba grafického čipu Tegra3, ale není nutností pokud se smíříte s občasným zadrhnutím. Z obrázků můžete sami posoudit, jak na tom hra je, ale za mě dostává malé bezvýznamné plus.

 

Zvuk je jedna báseň. Nádherný soundtrack v menu, který vás skvěle vtáhne do hry je opravdovým klenotem této hry. Akční prvky jsou již na nižší úrovni, ale stále kvalitní, takže po této stránce nemám vůbec co vytknout.

 Recenze: Dragon Slayer Recenze: Dragon Slayer

Závěr

Tato hra fanoušky Glu Mobile nepřekvapí, nové nadchne, ale všechny zklame přetrvávající systém mikrotransakcí. I přesto je hra kvalitní a stojí za to, ji alespoň vyzkoušet. Hra je zdarma o velikosti stahovaného balíčku 450 MB.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5 KOMENTÁŘE

  1. Já teda určitě nemám problém dát za takovou hru 12 a víc tisíc. Myslím, že to je naprosto adekvátní.
    Ironie :-). Ty Glu jsou z jiné planety nebo co? Nemám problém koupit si hru do 100 Kč, ale tohle přece nemůžou myslet vážně? To se opravdu najde někdo, kdo jim takové částky zaplatí? Vydávají v tomto stylu jednu hru za druhou, tak se asi někdo najde…

  2. Někde se psalo, že Glu žije z hlupáků. Abych to vysvětlil, ten kdo nečte různá upozornění nebo ke hře pustí malé dítě, udělá chybu a nevědomky Glu peníze zakoupí.
    Samozřejme je to jen nepotvrzená spekulace, ale dost možné to je.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here