Jak se hraje Minecraft Pocket Edition? (aktualizovaná verze)

10

Když Minecraft na našich androidích telefonech začínal, nabízel jen to nejzákladnější. Pár kostek, omezené možnost craftingu a kreativní mód. Od první verze ale uběhlo hodně času a vývojáři z Mojangu na menším bratrovi svého velkého díla pořádně zapracovali a tak se kapesní verze stává čím dál víc podobnou té plnohodnotné. Jaká tedy je aktuální verze Minecraft Pocket Edition?

Survival
Základním kamenem Minecraftí hratelnosti je tzv. survival mód, kde začínáte s holýma rukama a všechno si musíte postavit pěkně od píky. Narubat dřevo, vyrobit krumpáč, vykopat díru v zemi, kam se ukryjete před v noci se objevujícími nepřáteli.

Od mnou posledně recenzované verze se bestiář rozrostl na úctyhodné čtyři – kromě klasického zombíka tu máme i vybuchujícího, lukostřelce a černého pavouka. Nepřátelé vás nově také mohou překvapit i uvnitř vašich vlastních tunelů, což je velmi nepříjemné. Respawn je naštěstí řešen rozumně, po smrti z vás vypadnou předměty, pro které se lze po oživení vrátit. Ale běda, pokud zemřete při cestě k místě skonu znovu, to jsou pak vaše poctivě natěžené kostky tu a tam.

Crafting doznal podstatného rozšíření sortimentu vyrobitelných předmětů. Přibyla pec, ve které jde zpracovávat kámen, železo a zlato. Objevuje se možnost vyrábět nástroje z diamantů, kterých se ale na konečné mapě nachází počertech málo. Naopak hodně je Redstonu, který se ale při pokusu o vytěžení rozpadne a v současné verzi žádné kloudné využití nemá. Při těžbě vám také pomůže přidaný dynamit a pokusit se neumřít hlady můžete pěstováním rostlinek. K boji s nepřáteli vám vývojáři také nově umožnili využít luk.

Obrovskou novinkou na kterou se dlouho čekalo je přístup do speciální oblasti, která se jmenuje Nether. Celý princip je ale diametrálně odlišný od toho, co vás při pokusu dostat se do jiných dimenzí potká v plné verzi. Základem všeho je takzvaný Nether reactor (v desktopové verzi se vyrábí brána), ke kterému potřebujete kromě nudného kamene i čtyři bloky zlata (tedy 4*9 zlatých slitků) a jádro, které se vyrábí ze tří diamantů a tří železných odlitků.

Poté podle předem daného schématu postavíte velkou krychli, po jejíž aktivaci vyroste kolem vás vysoká věž z obsidiánu a začnou se objevovat jinodimenzionální potvory a vzácné předměty. Celý efekt trvá jen asi minutu, což domnívám se za tu práci s hledáním zlata příliš nestojí. Ale i tak je to pěkná další herní meta, na kterou se lze dostat.

A v neposlední řadě se zvířena rozrostla kromě oveček i na prasátka a kravičky.

Creative
Kreativní mód, nebo-li volné hraní s neomezenou zásobou kostek doznalo jen kosmetických úprav. Konečně někoho napadlo odstranit nutnost přehazovat při těžbě kostek mezi krumpáčem a lopatou, a tak jsou tyto předměty nedostupné a všechny druhy kostek se těží stejně rychle jakýmkoli nástrojem.

Pochopitelně přibyly nové druhy kostek (ty, které jsou nově vyrobitelné v survival módu), přičemž dynamit, ani Nether reactor nefungují.

Jinak je v kreativním módu vše při starém a nic vás v něm nebude rušit od stavby monstrózních robotů.

Minecraft za pár měsíců vyrostl z ošklivého káčátka, které neumí pořádně chodit v adolescentní labuť s vadou zraku. Zkrátka trocha tomu chybí, ale jinak to je dobré. A proslýchá se, že se plánují velké novinky a mezi jinými i globální multiplayer. A to by mohlo už tak velmi bohatý svět Minecraft Pocket Edition pozvednout na vyšší úroveň.

10 KOMENTÁŘE

  1. Přidaný dynamit? Mezi TNT a dynamitem je docela zásadní rozdíl.
    Jen tak mimochodem, ta vybuchující příšera není zombie, ale creeper. A lukostřelec je skeleton.

  2. Stahnete si mobogenie pres intos a tam. Je zdarma a bez viru ale jsou tam i jine hry zadaco ktere najdete na obchod play za penize

  3. Ahojte neviete mi niekto poradit mam minecraft mobile a nejde mi vytvorit mapa aj ked kompas aj mapier mam….je to vobec mozne v tejto vezii .dakujem za odpoved

  4. Ahoj, můžete mi poradit, proč když něco pracně vytvořím, tak se mi zničeho nic to ono samo zničilo? Díky za radu. LUK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here