HTC zrušilo několik telefonů plánovaných na příští rok

2

Výrazným snížením počtu představovaných modelů a naopak vyšší koncentrací na těch pár stávající se HTC ohání již od začátku minulého roku. Jak ale mohlo být poměrně hezky vidět například u vlajkové lodi, kterou (pomineme-li Evropu) aktualizovalo takřka každé dva měsíce (Sensation, One X, One X+, Butterfly / DNA), tak svá slova nedotáhlo úplně do zdárného konce.

Příští rok by na tom ale mohl být již jinak.  Podle zdrojů serveru DigiTimes totiž tchajwanská společnost z důvodů restrukturalizace zrušila několik telefonů původně plánovaných na první čtvrtletí příštího roku.

Kromě této pozitivní zprávy a sice menšího počtu zařízení spojeného s větší péčí o ty již vydané bohužel přišla i novinka o poznání pochmurnější. HTC údajně očekává nižší prodeje a tak o několik desítek procent snížilo objednávky hardwaru.

Poslední poměrně zajímavou informací pak je, že HTC prý končí se svojí strategií drahých zařízení a alespoň na Čínském trhu se příští rok pokusí výrazně zasáhnout do boje ve střední a nižší střední třídě telefonů, kde aktuálně kraluje Lenovo a Samsung.

Zda zaměření na menší počet zařízení a změna strategie na čínském trhu HTC zachrání se prozatím nedá odhadnout. Osobně však doufám, že si firma pomůže a třeba si poté i vzpomene, že ji na vrchol dostala kolébka chytrých zařízení, a sice Amerika s Evropou, která je obzvláště v poslední době nepříjemně opomíjená.

Zdroj: aauthority

2 KOMENTÁŘE

  1. Myslím, že právě zaměření na vyšší třídu dokáže firmu dostat do většího zisku. Nejlepší modely jsou vždycky v hledáčku recenzentů a fanoušků, kteří dokážou dobrý model (výrobce) patřičně reklamovat těm méně znalým.

  2. Butterfly / DNA pre Evrópu nebude – neviem, ale myslím si, že táto stratégia HTC nieje dobrá .Sústredenie sa len na určitú oblasť(China Amerika …) a na strednú a nižšiu triedu tiež nebude podľa mňa šťastné .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here