Hra | Doodle Monster [recenze]

0

doodlemoster1

Ve hře Doodle Monster se ocitáte ve světe čtverečkovaného papíru, ve kterém musíte přežít s roztomilou neustále běhající příšerkou. Na výběr tedy máte příšerky rovnou čtyři. Vašim úkolem není nic jiného, než se při běhu vyhýbat číhajícím nástrahám a zároveň sbírat různé předměty, díky kterým získáváte body.

V nastavení je možné si zvolit ze dvou témat – drahokamy, nebo zlaté nugetky, přičemž s každým tématem se mění vzhled hry, na denní a noční motiv a zároveň i hudební podkres. Upravit můžete ještě i rychlost hry, což se ze začátku hodí.

Běh příšerky korigujete jednoduše nakláněním obrazovky. Zvyknout si na ovládání se mi zdálo ze začátku obtížnější, ale po změně rychlosti hry to již nebyl žádný problém. Výhodou určitě je, že když se dostanete na konec obrazovky, příšerka „vyletí“ na druhém konci. Pro pozastavení stačí jen kliknout na obrazovku.

doodlemonster2

Smyslem hry je tedy doběhnout co nejdále. Brání vám v tom ale řada věcí. Jednak to jsou menší pohyblivé příšery, o něco větší nehybné příšery a různě rozmístěné díry nebo pavučiny. Ještě nebezpečnější jsou bomby, které vám seberou oba životy najednou. Životy tedy máte jen dva, což je poměrně málo, vzhledem k ne úplně jednoduché obtížnosti. Na druhou stranu, za nasbírané nugetky či drahokamy a hvězdičky získáváte body, a když se vám jich podaří nasbírat určitý počet, můžete získat až čtyři skryté předměty.

doodlemonster3

Hudba ve hře je zábavná, ale bohužel dost monotónní, stejně jako herní prostředí, které se v průběhu vůbec nemění. Plusové body bych ale určitě připsala grafice, téma pokresleného poznámkového bloku je povedené a k žánru hry se akorát hodí.

Nečekala bych tedy od Doodle Monster zábavu na dlouhé hodiny, ale jako zkrácení volné chvíle, při které si zároveň procvičíte postřeh, je tato hra příjemnou volbou.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here