WhatsApp bude zcela zdarma pro všechny!

0

logo-promo

Populární multiplatformní komunikátor WhatsApp, který od roku 2014 patří Facebooku, bude zcela zdarma. Doposud bylo jeho používání zdarma pouze po dobu prvního roku, poté si aplikace řekla o platbu 99 centů (asi 25 korun). Teno způsob financování však bylo možné obcházet, a podle WhatsAppu navíc toto řešení znemožňovalo budoucí využívání aplikace pro ty lidi, kteří nevlastní platební kartu.facebook-distruggere-whatsapp-350x195

Z těchto důvodů se WhatsApp utrhne od poplatků úplně, v mobilních aplikacích se tato změna projeví v následujících týdnech. Náhrady těm, kteří její používání zaplatili, vypláceny nebudou. Budoucí financování služby naštěstí nebude řešeno přítomností reklam v aplikacích, ale mají se o něj postarat firmy. WhatsApp hodlá spolupracovat s vybranými organizacemi a podniky, které budou jeho služeb využívat ke komunikaci se zákazníky, např. banky či letecké společnosti. Tímto způsobem bude chtít WhatsApp nahradit textové zprávy a hovory a zároveň si uchovat status služby nezatížené reklamou a spamem.

WhatsApp loni v září aktivně využívalo 900 milionů uživatelů, odstranění poplatků by mu mohlo urychlit překročení významného milníku jedné miliardy měsíčně aktivních uživatelů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here