Výrazné snížení spotřeby u AMOLED displeje s Pixel OFF aplikací.

0

Také Vás trápí výdrž Vašeho telefonu a už Vás nenapadá, jakým dalším způsobem by se dala snížit spotřeba nenasytných jáder procesoru a svítivého displeje ? Za předpokladu, že vlastníte telefon s AMOLED (active-matrix organic light-emitting diode) displejem, máme pro Vás dobrou zprávu.

pixel off aplikace

Díky vlastnostem samotného AMOLED displeje, můžeme docílit výrazného snížení spotřeby u zapnutého telefonu tím, že jednotlivé „nepoužívané“ pixely v podstatě vypneme. Toho docílíme chytrou aplikací Pixel OFF  , která vypne pixely, které zobrazují černou barvu (díky toho jsou také AMOLED displeje tak dobré v poměru maximálního a minimálního kontrastu).

 

 

schema AMOLED

 

Ukázka aktivní mřízky OLED displeje

U nových telefonů si díky vysokému rozlišení tohoto „šetření“ v podstatě ani nevšimneme. Pokud si přesto všimnete nějakého rušení obrazu, můžete zvolit menší masku (která ale šetří baterii méně, na výběr jsou masky v pořadí od nejmenšího k největšímu šetření baterie o velikostech 1,3,5 pixelů)

highest 5 mesh saving

Pokud si nejste jisti, zda-li Váš smartphone má AMOLED displej, můžete si ho vyhledat v kompletním listu dostupném na wikipedii.

Aplikace je zcela zdarma.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj : pocketmeta.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here