Sejfněte se před revizory

2

Dnes proběhla v pražské kavárně Era svět tisková konference, jež si kladla za cíl seznámit média s nedávno vytvořenou aplikací Sejf. Teď mě neberte příliš doslova. Samotný Sejf totiž běží na platformě, která je již pět let patentovaná. Využívá ji aplikace Dzone. Ta je však spíše lokálního významu.

Sejf se tedy – i dle slov Vladimíra Plachého – nesnažíš přijít s něčím novým. Chce však inovovat stávající možnosti nákupu jízdenek MHD a parkovacích míst. Často cestujete? Nevíte jak, nebo jen prostě nemáte chuť neustále zjišťovat, kde si koupit jízdenku a který kód poslat na jaké číslo? Máte chuť zaparkovat auto, ale neradi ztrácíte čas kupováním parkovacího lístku? Nechcete stahovat příliš mnoho aplikací? Vyzkoušejte Sejf.

12

Jde vlastně o pokladničku na drobné. Momentálně ji můžete využít k placení za parkování nebo k nákupu jízdenek MHD v patnácti městech naší republiky. Nutno dodat, že v Praze si zatím „parkovací lístek“ nekoupíte. Nicméně tvůrci Sejfu slibují, že na zvětšení rozsahu aplikace tvrdě pracují.

Sejf však disponuje ještě několika bonusovými funkcemi. Předně bych zminil možnost přispět na charitu částku od třiceti do tří tisíc korun. Jedním partnerů aplikace je sdružení UNICEF, které na konferenci zastupovala Pavla Gomba. Dále se díky Sejfu můžete zúčastnit různých anket a soutěží, které by měly sloužit hlavně jako zpětná vazba zákazníků k obchodníkům, kteří se Sejfem spolupracují.

Jaký je Sejf v praxi?

Klady:

  • Jednoduchý. Zde je pojem uživatelská přívětivost na místě. Jakmile projdete aktivací aplikace, tak vás bude jakýkoliv další nákup, zobrazení dokladu – cokoliv – stát doslova pár stisknutí displeje.
  • Univerzální. Aplikace na mikro transakce zde byly, jsou, ale možná nebudou. Kdyby se působnost aplikace opravdu rozšířila na celou republiku, tak by došlo k podstatnému zjednodušení cestování.
  • Bezpečný. Sejf je jakožto vydavatel měny malého rozsahu registrován u ČNB, která na celý projekt nahlíží

Zápory:

  • Pokud si kredit nenabíjíte přímo z bankovního účtu, tak díky manipulačnímu poplatku přijdete přibližně o 2.8 % vkládaných peněz.
  •  Aplikace využívá metodu geolokace a při její aktivaci musíte Sejfu udělit poměrně tučný seznam oprávnění k vašemu telefonu. Tvůrci aplikace tvrdí, že osobní informace neshromažďují a nevyužívají k marketingu, někoho by to však mohlo od aktivace Sejfu odradit.

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here