Ochraňte svůj Battle.net účet aplikací pro Android

1

Hrajete některou z populárních her od studia Blizzard přes platformu Battle.net a připadá vám zabezpečení pomocí hesla příliš jednoduché a snadno prolomitelné? Bojíte se vyluxování vašeho účtu a vlastníte telefon s Androidem? Tak právě pro vás je povedená aplikace od samotného Blizzardu, která mezi váš účet a potenciální útočníky přidá další bariéru.

Jak to celé funguje? Z Google Play si stáhnete malý prográmek nazvaný Battle.net Authenticator. Ten vám vygeneruje kód. V nastavení vašeho účtu na oficiální stránce si v podnabídce Security Options zvolíte možnost Add Authenticator a vygenerovaný kód vypíšete. Od této chvíle bude pro každé vaše přihlášení do podporované hry potřeba kromě zadání hesla a jména i kód, který vám aplikace vygeneruje. Takže pokud by někdo chtěl do vašeho účtu vniknout, bude vám muset kromě hesla ukrást i mobilní telefon.

Pečlivě si zaznamenejte restore number a serial number, budete je v případě ztráty telefonu potřebovat k obnovení přístupu k účtu. Jinak budete odkázání na uživatelskou podporu. Další možností je zapnutí Battle.net SMS Protect, které vám i po ztrátě telefonu dovolí přihlášení na účet přes zaslanou sms zprávu se speciálním kódem.

Po aplikaci Authenticatoru mi přestaly chodit e-maily o podezřelé aktivitě na mém World of Warcraft účtu. Sice při každém přihlášení musím hledat telefon, ale za zdvojenou ochranu to stojí. V prostředí dnešního internetu mi přijde tahle možnost ochrany účtu jako skvělá možnost, jak se ochránit před potenciálním nebezpečím. Ono se to totiž může stát každému a použitím zmíněné aplikace nebezpečí snížíte na bod blízký nule.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

 

1 komentář

  1. Pruser je v tom ze mobile autentikatory jim ten hacker co se jim naboural do systemu prolomil taky. Neprolomene jsou zatim jenom ty fyzicke.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here