Netlix podporuje streamování videí v HDR

0

Netflix

Čím dál více smartphonů začíná podporovat vyšší rozlišení displejů, takže můžeme vidět vysoký nárůst streamovaných videí, které využívají tyto větší obrazovky. Tento týden během veletrhu Mobile World Congress 2017, generální ředitel společnosti Netflix Reed Hastings potvrdil, že služba bude již brzy podporovat HDR videa pro chytré telefony. Ze začátku to bude dostupné pro nadcházejí telefon LG G6.

Kromě toho Netflix brzy přidí nové kódování pro mobilní zařízení, které bude výhodou pro lidi se slabým připojením k internetu. Budou se moct dívat na pořady a filmy, které milují. Tato nová kódovací videa umožní majitelům smartphonu vysílat až 30 hodin videí za měsíc, pokud mají datový tarif 2GB.

Nicméně tato vyšší kvalita HDR pro smartphony začne u budoucích majitelů smartphonu LG G6, případně i pro připravovaný Samsung Galaxy S8. Jejich displej (poměr 18:9) bude podporovat sledování těchto videí na Netflixu.

Samozřejmě má to i svou nevýhodu. Pokud byste sledovali videa přes data, tato funkce může generovat vyšší využití dat. Toto může být také jeden z důvodů, proč se američtí nakonec rozhodli nabízet neomezené datové tarify pro své zákazníky. Cena za tuto službu stojí  $11.99 za měsíc, to je o $2 více, než za standartní službu, která podporuje videa jen ve vysokém rozlišení (cena za standartní službu – $9.99 za měsíc).

 

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here