Smartphony s AMOLED displejem dohání LCD

0

AMOLED displeje jsou čím dál více populárnější a zpráva z DigiTimes naznačuje, že v příštích třech letech budou na stejné úrovni jako LCD.

V současné době jsou AMOLED displeje na zhruba 27,6% zařízeních a LCD displeje jsou na všech ostatních zařízeních. Většina těchto AMOLED displejů jsou vyrobeny společností Samsung, největšího světového výrobce chytrých telefonů. Zatímco LCD používají firmy jako LG, Sony a Apple. Počet výrobců, kteří přijali AMOLED v posledních letech stále stoupá, patří mezi ně: Huawei, Xiaomi, Meizu a Gionee – ty používají AMOLED displeje na svých nedávných zařízeních.

LCD obrazovky byly kdysi mnohem levnější ohledně výroby, ale cena AMOLED displejů klesá a poprvé má menší cenu než LCD. AMOLED má také oproti LCD pár výhod, jako je například dosažení většího kontrastu, méně jasu a lepší pozorovací úhly.

Do budoucna má AMOLED jednu velkou výhodu – zakřivené a flexibilní displeje.

Zakřivené LCD displeje se zatím příliš nepodařily, takže AMOLED je jedinou volbou pro výrobce, kteří chtějí smartphony se zakřiveným displejem. Samsung nyní vyrábí pouze zakřivené displeje na svým vlajkových telefonech, ale mimo to je největší světový dodavatel těchto AMOLED displejů. Apple dokonce spekuloval o uvolnění nového smartphonu s AMOLED displejem někdy v tomto roce.

Navíc s OLED displeji se očekává, že budou převládající a zavede se skládací telefon. LG a Samsung řekli, že by na nich mohli spolupracovat, i když by to mohlo nějakou dobu trvat.

Zda bude AMOLED displeje na více než 50% telefonech do roku 2020 jak DigiTimes napovídá, můžeme se jen dohadovat, ale určitě budou nadále růst oproti LCD.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here