Nejlepší české Android hry pro děti

13

Poník Péťa

Vydejte se na cestu domů s poníkem Péťou. Cesta je plná dobrodružství, cestou potkáte černé zakleté poníky a nebezpečí. Cestou máte za za úkol sbírat kytičky a podkovičky. Ovládání hry je snadné, pomocí naklánění řeknete Péťovi kam má jít, dotykem Péťa skočí. Hra je naprosto nenásilná a proto vhodná pro malé děti. Nově má poník Péťa možnost ovládání pomocí „Jetelo Padu“ na obrazovce.

 ponik ponik1 ponik2


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

První slova

Aplikace „První slova“ je zábavná hra  určená menším dětem, které nejlépe reagují na jednoduché a pestré obrázky a přirozenou interakci. Hra podněcuje dítě, aby našlo a kleplo na obrázek, který odpovídá vyslovenému slovu. Menší děti se díky aplikaci naučí základní běžná slova, zvýšit slovní zásobu a výslovnost pomocí metody náhodného výběru a opakování a  rozvíjejí při ovládání aplikace jemnou motoriku a hbité reakce.

Pro větší děti – (před)školáky – je pak možné přepnout do angličtiny pro učení základní slovní zásoby anglického jazyka.

prvni slova1 prvni slova


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Poznávám barvy

Aplikace je určená pro malé děti (už od dvou let), které učí barvy zábavnou formou. V rámci aplikace se objeví tabulka s 12 poli, kde je každé vybarveno jinou barvou. Děti jednoduše klikají na vyslovenou barvu. Po každém uhodnutí se objeví  smajlík, pokud se nepovede označit správnou barvy, pak se v jejím středu objeví křížek.

poznavam barvy poznavam barvy1 poznavam barvy2


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Abeceda pro děti

Abeceda pro děti potěší všechny rodiče předškoláků a prvňáčků. Aplikace přináší pro děti hned devět her s písmenky, které jim pomohou lépe se zorientovat v písmenkách a tvorbě slov. Aplikace si získá dětskou pozornost a zabaví Vaše ratolesti na dlouhou chvíli. Jedinou nevýhodou aplikace je její cena, kdy plná verze stojí 89 Kč. Verze zdarma obsahuje pouze písmena A-H.

Abeceda pro děti6 Abeceda pro děti2 Abeceda pro děti5


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Language Sprache Studi

Aplikace je sice primárně určena pro výuku angličtiny a němčiny pro dospělé. Aplikace nabízí i obrázkovou sekcí, která se dá použít pro výuku dětí, ti se v tomto speciálním modelu učí anglických či německých slovíčkům. Pro výslovnost je potřeba nainstalovat funkční TTS (text-to-speech) modul pro angličtinu a němčinu.

Language Sprache1 Language Sprache Language Sprache2


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Spojování čísel: zvířátka

„Spojování čísel: zvířátka“ je zábavná, vzdělávací hra s animovaným pozadím pro děti. Děti se učí rozpoznávat a zapamatovávat čísla velice zábavnou formou, pomocí spojování všech bodů na obrázku, podle čísel vyslovovaných v anglickém jazyce. V případě správného propojení všech bodů se obrys promění v barevné zvíře. Hra obsahuje zvířata ze tří světů: africký svět, mořský svět,  dinosauří svět.

spojovani cisel2 spojovani cisel1 spojovani cisel


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Joey4Kids: Animals

Aplikace byla vytvořena pro malé děti, kterým pomohá objevit svět zvířat, konkrétně je učí jména zvířat, jak vypadají a jaké zvuky vydávají. V aplikaci naleznete obrázky 40 zvířat jenž jsou doplněny o zvuky  a názvy v různých jazycích (česky, anglicky a německy).

Animals2 Animals1 Animals


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Hry pro děti HD

Aplikace je určená pro děti od 3 do 8 let, kteří v v ní naleznou 5 samostatných her. Ty rozvíjejí postřeh, paměť a jiné dovednosti zábavnou formou. Jednotlivé hry jsou vyvedené do líbivé grafické podoby a nabízí několik obtížností, tak že jen tak neomrzí.

Hry pro děti HD1 Hry pro děti HD2 Hry pro děti HD3


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Pigy.cz

Aplikace Pigy má v sobě přístup ke třem rádiím. První vypráví ve dne i v noci dětem pohádky. Druhé vyčaruje v momentě dětskou párty s Disko Trysko. Třetí rádio vysílá klasické pohádkové písničky. V rámci aplikace naleznete program vysílání v rádií v následujících 24 hodinách.

 Pigy1 Pigy Pigy2


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Chrochtátko

Jednoduchá aplikace s mluvícím prasátkem Pigy. Veselým chrochtáním nebo povídáním reagujeprásátko Pigy na doteky prstem. Prásátko zvládne také opakovat slova, které slyší.  Děti si v této aplikaci procvičují paměť a trénují správnou výslovnost hlásek.

 Chrochtatko Chrochtatko1


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4bambini: Dávej bacha

Hra pro děti 3-7 let, kterým ukáže nejen nástrahy každodenního života, ale také jak jim čelit. Prostřednictvím 36 otázek a odpovědí hra seznámí vaše ratolesti se základy bezpečného chování doma, v přírodě, při sportu, na silnici nebo ve školce. Poprvé si hru zahrajte s dětmi i vy a projděte s nimi otázky a odpovědi. Pak už je můžete nechat hrát samotné. Jeden obrázek je více než tisíc slov a často pomůže dětem pochopit, proč je dobré se radami dospělých řídit. Dávej bacha! dává dospělým do ruky nástroj, který děti naučí nejen něco důležitého do života, ale zároveň je i pobaví.

4bambini 4bambini1 4bambini2

http://www.youtube.com/watch?v=B3gNUarxJNc

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Výukové kartičky [PMQ]

Ucelená řada výukových kartiček je určená pro malé děti, kterým jim pomáhá s procvičováním paměti. Hra děti zabaví na mnoho hodit. Pojmy pro jednotlivé kartičky byly pečlivě vybrány pod dohledem učitelů základních škol. Hledané objekty jsou snadno identifikovatelné fotografie. Aplikace je namluvena příjemným ženským hlasem, který dětem pomůže se čtením hledaných objektů.

vyukove karticky2 vyukove karticky1 vyukove karticky

http://www.youtube.com/watch?v=wZRoxHIxRNE

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Kapitán Kalkulík

Kapitán Kalkulík naučí zábavnou formou Vaše děti počítat, kdy dětem jsou zobrazovány matematické příklady , které jsou zároveň graficky reprezentovány pomocí animovaných hvězdiček.  Dítě musí zadat správný výsledek, aby mohlo letět dále. Rodiče mají k dispozici nastavení, ve kterém mohu hru přizpůsobit schopnostem dětí, tak aby je stále rozvíjeli dále v jejich matematických schopnostech. Děti se tak hrou naučí počítat, poznávat psanou podobu čísel, sčítat a odčítat v rámci jednotlivých her.

kalkulik kalkulik1 kalkulik2


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

13 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den Michale,
  mohl bych u vás dělat redaktora nebo jak této pozici říkáte? Hrozně bych rád, aby mojí náplní práce bylo kopírování z GP. Denně bych toho mohl zkopírovat opravdu tucty. Kvalitně zvládám mačkat ctrl+c/v, a následně stáhnout obrázek. Myslím, že kvalitou článku bych se hravě dostal na úroveň vaší, i když v mačkání dané kombinace, jste nejspíše zkušenější. Samozřejmě tak jako vy, bych za to rád dostal zaplaceno, ačkoliv bych se za toto asi styděl a vůbec bych se tím nikde nechlubil, proto bych rád nikde nezveřejnil na stránkách mé jméno.

  Prosím ozvěte se, těším se na naše společné kopírování z cizích zdrojů 🙂 Ruda Kolovný

  • Zdravim Vas Rudo, vsichni cesti vyvojari Vam budou vdecni kdyz jejich aplikace zpropagujete jakokoliv formou. To jak to udelate necham na Vas. Kdyztak dejte vedet sem do diskuze, jak se Vam to povedlo. S pratelskym pozdravem Michal

   • Já myslel, že píšete tak, aby vaše články měly nějakou kvalitu, ale evidentně chcete jen co nejvíce obsahu za minimální práci. Je to smutné, když jste navíc podle toho, co tu vidím, šéfredaktorem. Nejvíce divné je na tom to, že vám ani nepřijde divné kopírování textu z GP. Nedovolil bych si to ani ve snu, ale vy už jste celkově klesli tak hluboko, že kopírování berete jako samozřejmost… doufám, že už nebudete moc dlouho dělat ostudu ČR Androidu.

    • Co se týká kopírování textu tak to samozřejmě neberu jako samozřejmost. Smyslem článku bylo upozornit na aplikace českých vývojářů, které jsou určeny pro děti, u těch aplikací kde vývojáři poskytli výstižný a zároveň odpovídající popisek jsem jej použil a upravil, tak aby odpovídal formě. Když si všimnete nejedná se o ctrl+c a ctrl+v jak píšete, ale o výtah a úpravu daného textu. Osobně zastávám názor, že nejlépe by měl umět popsat aplikaci sám vývojář, který ji i tímto popiskem zároveň nabízí ke stáhnutí koupi.

 2. Pokud máte malé děti, které rádi hrají spojovací (match) / puzzle hry pak právě pro Vás je určena nové hra Kids Picture Match

  Jde o spojování barevných obrázků s jejich tmavými stíny. Jednoduché grafické rozhraní, přizpůsobené pro malé děti, doplněné o hezké grafické a zvukové efekty při spravném přiřazení obrázku k jeho stínu.

  [b]Kids Picture Match[/b]

  [url]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devmobileprague.kidspicturematch[/url]

  [img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/63488731/_KidsPictureMatch%20PR/PhoneKPM_1.0.0v04/MainMenu.png[/img]

  [img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/63488731/_KidsPictureMatch%20PR/PhoneKPM_1.0.0v04/Leve1.png[/img]

  [img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/63488731/_KidsPictureMatch%20PR/PhoneKPM_1.0.0v04/Level2.png[/img]

  [img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/63488731/_KidsPictureMatch%20PR/PhoneKPM_1.0.0v04/Level3_stars.png[/img]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here