Movie Collection & Inventory – udělejte si pořádek ve svých filmech

4

Chcete si navždy uchovat seznam filmů, které jste viděli? Nebo máte zmatek ve vaší sbírce filmů na pevném disku, DVD či jiných médiích? Pomocníkem vám může být jednoduchá aplikace Movie Collection & Inventory pro Android, která je ke stažení z Google Play Store.

Movie Collection & Inventory umožňuje vytvořit databázi filmů. Po spuštění aplikace stačí kliknout na zelené tlačítko „Add“, pomocí kterého přidáte nový film. Na obrazovce pro přidání filmu zadáte jeho název, žánr a hvězdičkové hodnocení. Filmy je dokonce možné zadávat načtením čárových kódů z obalu DVD, tato funkce ale nebyla dostupná u žádného z testovaných českých DVD.

V dolní části najdete volitelné položky:

 • vaše poznámky k filmu
 • formát filmu (např. DVD, Blu-Ray, digitální kopie apod.)
 • doba trvání filmu
 • kolikrát jste film viděli
 • komu jste film zapůjčili
 • region, pro který je DVD určeno
 • hodnocení přístupnosti pro mládež
 • umístění

  

Výchozí řazení položek v databázi je podle vašeho hodnocení, ale v nastavení aplikace lze vybrat jednu z mnoha dalších možností řazení. Ve svých filmech můžete vyhledávat pomocí záložky „Search“ v dolní části displeje. Poslední záložka „Tools“ obsahuje užitečné nástroje, jako například seznam požadovaných filmů, statistiky, výběr náhodných filmů a zálohování (na online server nebo jako CSV soubor, který lze uložit na SD kartu nebo poslat e-mailem).

Některé funkce jsou dostupné jen v placené verzi aplikace, kterou je možné z Google Play Store stáhnout za přibližně 80 Kč. K běžnému užívání však naprosto postačí bezplatná verze.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-applogo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4 KOMENTÁŘE

 1. koukam, ze ma autor podobny vkus na (nejen) zombie horory 🙂

  jinak ja bych spis uvital aplikaci na tvoreni seznamu filmu ktery chci videt, s hledanim na imdb. kdyz mi v hospode nekdo neco doporuci, tak aby se to dalo snadno najit a pridat na „to watch“.
  na to co jsem videl mam csfd, obzvlast kdyz jde hodnotit uz z aplikace cestou z kina, tak neni co resit 🙂

  • Jsem rád, že jsem po dlouhé době konečně někoho potěšil svým filmovým vkusem. 😀

   Jinak Movie Collection & Inventory má také funkci „Wish List“, kam si můžete ukládat filmy, které chcete vidět.

   Já třeba pro podobné účely používám Color Note, který také slouží jako jednoduchý „úkolovník“: můžu si vytvořit seznam úkolů a odškrtávat už splněné.

   A neumí to, co popisujete, IMDB aplikace?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here