Meteorologické aplikace pro Android

1

Nejrůznějších aplikací s informacemi o počasí najdeme v Google Play Store opravdu mnoho a nejnovějším přírůstkem v této kategorii je česká aplikace s názvem „Meteor – Aladin“, která zobrazuje předpověď a informace o počasí trochu jinak, než jsme zvyklí. V dnešním článku se však podíváme také na ostatní meteorologické aplikace od AndroWorks, které využívají data z ČHMÚ a jsou ke stažení zcela zdarma.

 Meteor – Aladin

Začneme žhavou novinkou v podobě aplikace Aladin, která si klade za cíl zobrazit co možná nejvíce meteorologických informací v přehledné formě. Aplikace vás informuje teplotě, srážkách, větru, tlaku i vlhkosti a dkože tyto veličiny zpracovat do formy grafu pro nadcházejících 48 hodin. Aladin samozřejmě spolupracuje s GPS a mobilními sítěmi ve vašem telefonu, takže se vždy dozvíte předpověď pro místo, kde se právě nacházíte. To však neznamená, že si v aplikaci nemůžete nastavit jakékoliv jiné místo v České republice, pro které chcete informace o počasí zobrazit.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Meteor – meteoradar ČHMÚ

Meteoradar ČHMÚ si v Google Play Store stáhly statisíce uživatelů a aplikace se dokonce může pochlubit pětihvězdičkovým hodnocením. Jedná se o aplikaci, která zobrazuje srážky zaznamenané na území ČR meteorologickým radarem, jako mapové podklady slouží známé Google Maps (satelitní nebo klasické). Meteoradar ČHMÚ nabízí také přesnou předpověď počasí pro následující jednu hodinu, widgety na plochu a automatické určení polohy uživatele.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Meteor – Sněhové zpravodajství

Pokud se chystáte na hory, je tato aplikace téměř neocenitelným pomocníkem. Sněhové zpravodajství dokáže zobrazit informace sněhových podmínkách na českých horách. Aplikace nabízí širokou databázi středisek s aktuálními informacemi. Nechybí dokonce ani možnost přidání střediska do oblíbených, takže k těm nejčastěji navštěvovaným střediskům máte rychlý přístup.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Nechcete přijít o žádnou aplikaci, hru ani další novinku ze světa Androidu? Přidejte si nás na Facebooku, Twitteru a Google+.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here