Launcher Facebook Home se objevil v Google Play. Stáhněte si APK pro jakýkoliv smartphone

6

facebook home 1 facebook home 5 facebook home 3

Facebook vydal svůj dlouho očekávaný launcher Home, který společnost poprvé představila minulý týden. Aplikace Facebook Home se objevila v Google Play Store, odkud si je ale zatím mohou stáhnout jen vyvolení uživatelé. V současné době je novinka oficiálně dostupá jen pro uživatele z USA, kteří vlastní Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy S4, HTC One nebo HTC One X+.

Na známém webu MoDaCo se objevila upravená verze APK souboru, kterou si mohou stáhnout i uživatelé z České republiky. Vývojáři z Facebooku sice přidali kontrolu zařízení, na které je aplikace instalována, už zmíněnému webu MoDaCo se ale podařilo tuto součást APK balíčku odstranit a Facebook Home si díky tomu můžete nainstalovat na téměř jakýkoliv smartphone s Androidem 4.0 nebo novějším. Dokonce není vyžadován ani root.

Před instalací Facebook Home nejprve odinstalujte z vašeho telefonu původní aplikace Facebook a Messenger. Potom si stáhněte a nainstalujte tří následující APK soubory:

O launcheru Facebook Home

facebook home 2 facebook home 4 facebook home 6

Facebook Home by mohl být ideální aplikací pro každého, kdo bez této sociální sítě neudělá ani ránu. Přímo na hlavní i odemykací obrazovce smartphonu budete mít informace o nových příspěvcích, fotografiích a komentářích vašich přátel. Aplikace Messenger je propojena s SMS zprávami a obsahuje novinku v podobě tzv. okének, které vám usnadní chatování, i když zrovna používáte jinou aplikaci.

Nechybí ani propojení s Instagramem, naopak ale přijdete o některé ze základních funkcí, které nabízí Android, jako jsou například widgety na domovské obrazovce. Hodnocení uživatelů v Google Play Store na první pohled hovoří spíše v neprospěch Facebook Home, aplikace totiž získala průměrné hodnocení jen 2,5 hvězdičky z pěti možných. Nejčastější výtky směřují k minimálním možnostem přizpůsobení, naopak rychlost a stabilitu launcheru uživatelé většinou chválí.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Aktualizace pro Facebook a Messenger

facebook messenger new 1 facebook messenger new 2

Kvůli příchodu Facebook Home museli vývojáři aktualizovat také původní aplikace Facebook a Messenger. Druhá jmenovaná aplikace dostala novinko v podobě chatovacích bublin, které se objevují, když vám přijde nová zpráva a vy zrovna nepoužíváte Messenger. Update originální aplikace Facebook zase přinesl opravy chyb a nová oprávnění, které jsou potřebné pro integraci launcheru Facebook Home.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-applogo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

via modaco, gsmarena

6 KOMENTÁŘE

  1. Na Samsung Galaxy Tab 2 funguje skvěle, bohužel evidentně není vytvořen pro tablety, protože ani Home ani Bubliny Messengeru se neotáčí na šířku a ikony jsou příšerně malé. Ale jako Beta je to slušné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here