Komunikujte šifrovaně jako Edward Snowdan pomocí aplikace Signál

1

 Signal Signal 1  Signal 2

V Google play se dnes objevila nová komunikační aplikace se sofistikovaným řešením bezpečnosti přenosu dat od odesílatele k příjemci. Aplikace se těší oblibě na platformě iOS, kdy na iPhone ji používá pro komunikaci i hledaný Edward Snowden, kterého sledují tajné služby v USA.

Vývojáři z Open Whisper Systems při tvorbě komunikátoru Signal nenechali nic náhodě a ke kryptování textu, obrázků a videí dochází přímo na Vašem zařízení dříve než je odesláno příjemci. Zašifrovanou zprávu můžete odeslat komukoliv z vašich kontaktu v telefonu, odpadá tak nutnost jakékoliv registrace. Jedno omezení zde je, a to že si zprávu mohou přečíst jen majitelé zařízení s Androidem či iOS a nainstalovanou aplikací.

Jen pro zajímavost šifrování od Open Whisper nasadili i vývojáři aplikace WhatsApp, která je trnem v oku nejedné vlády. Hledáte-li řešení pro bezpečnou komunikaci pak je Signál aktuálně nejlepší volbou.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Super aplikace pro super tajné agenty, která jen tak mimochodem vyžaduje při instalaci schválit oprávnění k tomu, že bude mít přístup k informaci o tom, kdo a kde si zprávu píše/čte. Hlavně že je obsah zašifrovaný 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here