InstaMessage – pište si s uploadery z Instagramu

2

InstaMessage

Instagram není třeba představovat. Fenomén, který si během pár týdnů získal oblibu několika milionů uživatelů a i tyto počty se nadále zvyšují. Pomohlo tomu i rozšíření na platformu Android (do té doby byl Instagram výsadou pouze iOS). I nadále se plánuje rozšíření na platformu WP a do budoucna i BlackBerry. I když se v poslední době objevovaly problémy se změnou podmínek, které uživatele vyděsili a některé z nich dokonce přiměly k odchodu, stále se jedná o velmi populární místo určené pro prezentaci uživatelských (amatérských) fotografií.

Jeho obliba spočívá také v jeho jednoduchém uživatelském kabátku. Fotku vyfotíte nebo nahrajete, upravíte, přidáte krátký popis případně v nové verzi i polohu za pomocí GPS a svoji fotku pošlete do světa. Během pár vteřin si ji mohou prohlédnout sta tisíce uživatelů/uživatelek a to i pokud Vás přímo nesledují. Pokud si chcete tvořit vlastní soukromou galerii, i tato možnost existuje, stačí svůj profil označit jako soukromý a nikdo nepovolaný si Vaše fotky neprohlídne.

Co si budeme povídat, největší počet je z řad mladších uživatelů (i když ty kvalitní fotografie většinou pocházejí od zkušených fotografů). Mladí lidé rádi komunikují a seznamují se, jako seznamku používají opravdu všechny dostupné messengery. Instagram si zachovává svoji tvář ,,sdíleče fotek“. Hodně lidem chyběla možnost psát si soukromé zprávy /tzv. private messages/.

Pokud mezi ně patříte také, není nic jednoduššího než využít služeb aplikace InstaMessage, která zprostředkuje komunikaci mezi uživateli na Instagramu. Nutností ovšem je, aby měli všichni zúčastnění nainstalovanou právě aplikaci InstaMessage.

InstaMessage InstaMessage InstaMessage

Po nainstalovaní stačí zadat svoje registrační údaje (nick a heslo) a rázem jste v prostředí, které nápadně kopíruje to osvědčené z Instagramu. První záložka (Explore) nabízí možnost prohlédnout si nejaktivnější uživatele v komunikaci pomocí InstaMessage a také uživatele, které jsou blízko Vás (údaje zjištěné pomocí GPS) – takto lze hledat nové kamarády případně lidi, které znáte, ale netušili jste, že také mají Instagram. Po kliknutí na daného uživatele se ukáží jeho fotky (pokud není profil soukromí), uživatele které sleduje a uživatelé které ho sledují. Máte možnost přidat si nového uploadera (Follow) nebo s ním rovnou zahájit konverzaci (Chat) – samozřejmě, vše je propojeno s Instagramem, pokud začnete sledovat uživatele pomocí InstaMessage, objeví se mezi sledovanými i v aplikaci Instagram – snadné, jednoduché, intuitivní.

Druhá záložka je svým názvem velmi příznačná: Chats – zde se zobrazují všechny zprávy, které jste s různými uživateli napsali. Prostředí je velmi podobné tomu z Messengeru od Facebooku – ikonka uživatele s profilovou fotografií, jméno uživatele a pod ním poslední napsaná zpráva/vzkaz – zde lze pozorovat fakt, že Instagram patří pod Facebooku, my toto rozložení hodnotíme pozitivně, vše je již dobře známé a intuitivní.

Třetí záložka nese název Friends. V té naleznete všechny své kamarády, které sledujete. Na začátku jsou seřazeni ti, kteří využívají možnosti InstaMessage a vy tedy máte rovnou možnost zahájit s nimi konverzaci stisknutím tlačítka Chat. Pokud Váš kamarád nevyužívá aplikaci InstaMessage, máte možnost poslat pozvánku – Invite. Opět velmi dobře propracované, možnost poslat pozvánku hodnotíme velice kladně navíc – pro aplikaci samotnou to znamená rychlý růst.

Poslední záložkou je položka Profile – na té můžete očekávat přesně to, co tušíte. Zobrazí se zde Vás profil – máte možnost prohlížet nahrané fotky, kontrolovat lidi které sledují Vás a které sledujete vy. Je tu ještě jedna věc, která se oproti Instagramu liší – máte možnost sdělit Vašim kamarádům na Instagramu, že využíváte InstaMessage – stisknete tlačítko Promote Me, následně vyberete jednu z Vašich posledně nahradných fotografií pod kterou se automaticky přidá text: xy (uživatel) – I am on @InstaMessage. Chat with me now. Skvělý způsob jak pomoci autorům zviditelnit aplikaci a zároveň upozornit na možnost chatování s kamarády.

Je jasné, že InstaMessage nezaujme všechny uživatele. Hodně z nich se totiž velmi líbí, že je nikdo neotravuje. Kdo chce projevit zájem o fotky, může využít srdíčka (oblíbení si fotografie) případně krátký komentář, ve kterém řekne vše.

Co je ale nutné aplikaci vytknout je fakt, že je lokalizována pouze do anglického jazyka – není problém se v ní díky její intuitivitě orientovat, přesto to pro někoho může být zpočátku problém. Pokud se ale naučíte pár základních slovíček, nebude to žádný problém – komunikovat budete stejně většinou v anglickém jazyce. Dalším celkem vytýkaným problémem je fakt, že nelze detailněji nastavit notifikace /upozornění/ – klasicky se nová zpráva zobrazí v notifikační liště se symbolem znázorňující InstaMessage. Na ,,problému“ se pracuje, vývojáři nabídnou nastavení notifikací v některém následujícím updatu.

Poslední, a nutno dodat celkem často vytýkanou věcí je uživatelské prostředí. Pro někoho je nepřehledné, pro někoho málo podrobné, pro někoho zase přeplácané. Každopádně jde o zvyk – prostředí se velmi podobá originální aplikaci Instagram a nám se líbí.

Na Google Play nalezneme hned několik aplikací, které nám komunikaci s uživateli Instagramu zprostředkují, za dobu co tyto aplikace testuji mi přijde, že InstaMessage je tou nejlepší. Výše zmíněné nedostatky nijak nenarušují práci a po pár dnech si zvyknete i na její styl fungování.

Pro mladé uživatele, kteří rádi komunikují je to  slušná možnost, jak navázat kontakt a psát si se zajímavým uploaderem popřípadě projevit zájem i jinak než výše zmíněnými metodami. Aplikace se stala oblíbenou jak pro platformu iOS tak pro Android. Počet uživatelů, kteří InstaMessage používají převyšuje 1 milion. Pokud máte o aplikaci zájem, dodejme, že je dostupná na Google Play stejně jako Instagram zcela zdarma.

Promo video aplikace testované na iOS můžete shlédnout zde (prostředí je zcela shodné):


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here