I váš smartphone může pomoct v boji proti rakovině. Stačí k tomu jediná aplikace

1

Výsledkem spolupráce Samsungu a Vídeňské univerzity je aplikace s názvem Samsung Power Sleep, jejímž používáním můžete pomoct při výzkumu léků na rakovinu, Alzheimerovu chorobu a jiná vážná onemocnění.

Samsung Power Sleep (1) Samsung Power Sleep (2)

 Princip aplikace je víceméně stejný jako u jiných projektů fungujících na platformě BOINC. Část výkonu vašeho smartphonu či tabletu je využívána pro složité výpočty, v případě Samsungu Power Sleep je to dekódování proteinových sekvencí. Aplikace funguje zároveň jako budík, po jehož nařízení dojde k zahájení výpočtů, které jsou prováděny až do vašeho probuzení.

Zároveň platí, že telefon musí být připojen k nabíječce a jeho baterie plně nabita. Ve výchozím nastavení provádí aplikace výpočty jen při zapnutém připojení Wi-Fi. Zpracování jednoho staženého paketu, jehož velikost je asi 1 MB, trvá 30 minut až jednu hodinu. To znamená, že čím déle spíte, tím více vědcům pomůžete. Ostatní funkce smartphonu, jako například telefonování či synchronizace, zůstávají dostupné i během dekódování proteinových sekvencí.

Samsung Power Sleep si můžete nainstalovat na každý smartphone či tablet s Androidem 2.3 nebo vyšším. Odkaz k bezplatnému stažení aplikace z Google Play Store naleznete níže.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

via Phone Arena

1 komentář

  1. já si nemůžu pomoc, ale takovýchto antirakovinných hovadin už tady za posledních X let bylo tolik, že lidstvo musí mít těch léků aspoň 10… Opravdu tyto aplikace počítají něco užitečného nebo to jsou prostě zombíci v nějakém botnetu vydávající se za užitečnou věc?!?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here