Historypin – objevte historické fotografie vašeho okolí

2

Historypin je zajímavá služba, jejíž cílem je ukázat lidem proměny různých míst na světě. A to srovnáním historických fotografií s fotografiemi současnými a obrázky z Google Street View.

Projekt funguje na webové stránce historypin.com a nedávno přibyla aplikace pro Android. S aplikací si můžete prohlížet fotky z vašeho okolí zobrazené na mapě nebo pomocí rozšířené reality (augmented reality). Podívat se můžete také na zajímavé kolekce snímků z celého světa. Zatřesením telefonu pak zobrazíte náhodnou fotku.

V České republice zatím najdete několik desítek fotografií. Pokud se ale podíváte do zahraničí, počet přidaných snímků je výrazně větší. Zásluhu na tom mají muzea, galerie, úřady a jiné instituce, které své fotografie poskytly. O rozšíření se ale můžete postarat i vy, obsah lze přidat přes web nebo mobilní aplikaci nahráním z galerie (v případě, že máte fotku v digitalizované podobě) nebo „naskenováním“ pomocí kamery telefonu.

Historypin získal první místo v kategorii neziskový projekt v soutěži Webby Awards. Zcela jistě jde o zajímavou službu a po větším rozšíření u nás a technickém vylepšení aplikace pro Android si zcela určitě získá své příznivce.

Aplikaci můžete stahovat zdarma z Android Marketu. K prohlížení fotek není nutná registrace ve službě, tu musíte učinit jen pokud chcete přidat své fotky.

httpv://www.youtube.com/watch?v=FdT3eKdto4w


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Velikost: 736 kB

Přesunutí na SD kartu: ne

Cena: zdarma

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,
    jen jsem si přečetl o této aplikaci, dlouho jsem snil o něčem co by mi pomohlo objevit historii některých dobových fotek, které vlastním, hned a rád vyzkouším a poreferuji.

    Dík za tip Pavel Nový

  2. Historie není ani hystorie ani historye ani hysterie.
    Když už píšete pro veřejnost pište spisovně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here