DMS – někdy stačí jen málo

2

V dnešní hektické době, kdy se všichni starají jen sami o sebe je celkem příjemným překvapením, narazit na společnost lidí, kteří mají (upřímný) zájem o pomoc druhým. Každý může pomoci, a každá koruna se počítá. Kdyby jsme si všichni řekli ,,mých pár korun nepomůže“, nevybralo by se pro potřebné nic.

Nikdy nevíme, co se kdy stane a nikdy nevíme, jestli se nestaneme nešťastnou náhodou nestaneme těmi, kteří potřebují pomoc druhých. Proto bych Vám dnes rád představil oficiální aplikaci DMS, která se snaží pomoc zprostředkovat.

Co je to DMS?

DMS (neboli dárcovská SMS zpráva) je způsob zasílání drobných finančních prostředků na účty nadací a neziskových organizací. Tato služba funguje v České republice od roku 2004. Cena DMSky je vždy 30 Kč, z toho se 27 Kč dostane potřebným lidem. Zbylé 3 Kč si vezme operátor. O doručení částky dané instituci jste obratem informováni pomocí SMS zprávy.

Statistika počtu odeslaných DMS

  • 2007 – 1 336 806 – celkem vybráno 36 093 762 Kč
  • 2008 – 1 323 402 – celkem vybráno 35 731 854 Kč
  • 2009 – 1 796 096 – celkem vybráno 48 494 592 Kč

DMS Oficiální Aplikace

Aplikace sdružuje všechny momentálně probíhající projekty, mezi kterými si můžete vybrat a následně přispět. Projekty jsou přehledně seřazeny do kategorií a u každého z nabídky naleznete detailní informace, na jaké účely se vybraná částka použije. Také si držíte přehled o částkách, které jste již darovali. Trochu diskutabilní je možnost sdílet Váš příspěvek mezi své přátelé. Lidé, co nějakou DMS přispějí většinou nemají zapotřebí chlubit se, zde to však vývojáři aplikace mysleli jako pokus o přilákání pozornosti i ostatním lidem kolem Vás.

Nemá smysl rozebírat prostředí aplikace, vyzná se v něm každý. I kdyby jste měli aplikaci nainstalovat, poslat jednu, dvě DMS zprávy a zase odinstalovat, stojí to za to. Každý kdo přispěje se stává součástí ne zrovna velkého okruhu lidí, kterým ještě záleží na druhých. Nikdo na tom není tak špatně, aby nemohl jednou za svůj život přispět.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

  1. Opravdu nechápu, proč je česká aplikace, zaměřená na české projekty, prezentována screenshotem v anglické verzi 🙁
    Jinak je to chaos, svou oblíbenou Světlušku jsem musel hledat

    P.S. Proč si operátor bere 3 Kč, když mám SMS normálně za 1 Kč je mi taky záhadou. Ale to už není věcí té aplikace.

  2. No 3Kč to stoji, protoze se na tom nepakuje jen operator, ale i jedna externi firma, ktera vydelava na premiovych sms apod. No nevim, ale verim tomu, ze operatorovi by neuskodilo vubec, pokud by tohle provozoval zdarma…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here