Android Pay – Nová platforma pro mobilní platby

0

Po několika letech se konečně, hlavně zásluhou Applu, podařilo dostat NFC platby mobilem do podvědomí široké veřejnosti. Tento rok tak bude bezesporu ve znamení jejich rychlého rozšiřování a zoufat si nemusíme ani v Česku. Své štěstí zkouší podruhé i Google, který dnes představil novou platformu s názvem Android Pay.

sundar pichai

Bude zaměřena na platby mobilem, a ne jen na ty pomocí technologii NFC. Skrze Android Pay sice nebude možné přímo uskutečňovat platby, ale nabídne speciální API a prostor pro všechny aplikace partnerů, jež ji budou využívat. V zásadě jde o něco podobného jako o Google Fit nebo Hry Play, jež také nenabízí přímo hraní her, ale v tomto hubu se sdružují všechny tituly, které integraci podporují.

isis

Stejně bude fungovat i Android Pay. Nejde tak o náhradu několik let existující peněženky Google Wallet, nýbrž o zcela novou platformu, jež má všechny aplikace, které využívají platebních bran Googlu, dát dohromady. Při pohledu na současnou situaci jde asi o ten nejracionálnější krok, protože o platby u nás v Evropě se budou starat samy karetní společnosti vyjednávajíc si příslušné podmínky.

GoogleWallet_2

Aplikace od MasterCard nebo Visy pak bude jen stačit napojit na existující ekosystém, který Google dnes představil a bezesporu se mu bude široce věnovat i na své každoroční vývojářské konferenci Google I/O. Ta je v plánu na konec května a už nyní se máme nač těšit.

 

Zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here