AllCast brzy nabídne zrcadlení obrazovky skrze Chromecast

7

Informuje o tom alespoň vývojář této povedené aplikace na svém Google+ účtu. Google před několika týdny totiž zpřístupnil oficiální nástroje pro tvorbu aplikací využívající Chromecast a i díky tomu se můžeme v brzké době těšit na podobné nástroje, které přinesou nové možnosti práce s Chromecastem.

Zrcadlení obrazovky ale patří pravděpodobně k těm nejdůležitějším. V současnosti totiž pomocí Chromecastu přehrajete pouze vybraný obsah a u nás momentálně pouze videa z YouTube a hudbu z Google Play. To by se sice mělo v budoucnu zlepšit, například Seznam slibuje podporu Streamu a Česká televize zvažuje aktualizaci aplikace iVysílání. Zatím je však vše teprve v přípravě a zrcadlení obrazovky například pro přehrávání lokálních filmů by ocenil nejeden majitel Chromecastu.

Chromecast tv

Zatím však neznáme žádné informace o termínu, kdy bychom se mohli aktualizace přinášející tuto funkcionalitu dočkat. Je ale trochu smutné, že s něčím podobným nepřijde sám Google a jeho práci musí suplovat vývojáři třetích stran.

 

Zdroj: engadget

7 KOMENTÁŘE

    • To sice umožňuje, ale nejsem si jistý, jestli i přes Chromecast. Naposledy když jsem to zkoušel, tak ještě Chromecast nebyl mezi podporovanými a v současnosti je stále ve stádiu beta. Nikde ale není řečeno, že podporuje i přehrává peer-to-peer, jako například Samsung Allshare.

  1. AllCast prakticky okamžitě, co Google vydal veřejné API, začal ChromeCast podporovat. Problém byl s Google Play Services, které je potřeba mít ve verzi 4.2.42, u kterých si ale Google dával načas. Nyní je ale situace taková, že pokud máte na tabletu/telefonu nějaké video, AllCast jej pošle do ChromeCastu a přehraje či zobrazí dle obsahu. Zatím mi nejde přehrávat videa, která jsou uložená na síťovém disku (například sdíleno přes CIFS).

  2. Ty Google Play Services mohu nějak aktualizovat sám? Kde zjistím, jakou mám verzi? Nejdou mi totiž přehrávat videa. Obrázky ano. Mám Samsung S4.

  3. mám ChC na zkoušku a zatím jen to youtube je dobrý. Chtěl jsem však něco, co přehraje moje videa z tabletu na TV. V tabletu mám přehrávač, který chroupe i titulky a dost formátů – avi, mp4, mkv – ale přes toho ChromCastla ten obsah prostě ne a ne dostat na obrazovku TV. Ledaže bych využil aplikaci, která nejprve film uloží na nějaký cloud a pak teprve do TV.
    Existuje nějaká appka která zvládne přímo z tabletu obsah na TV? AllCast mi dal zatím jen fotky a u mp4 zvládl zvuk, ale obraz nikoliv.
    Děkuji za radu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here