8 zakázaných Android aplikací, které před námi Google Play tají

7

Google by ve své databázi mohl mít na milion různých aplikací, přesto byste tam některé z nich hledali marně. Důvodem jsou striktní předpisy usměrňující Android aplikace, které jsou po porušení podmínek jednoduše staženy z obchodu. Na stránce Google Play například nenajdete aplikace, které by Vám dovolily stáhnout videa nebo hudbu z kanálu Youtube nebo appky zaměřené na blokování Android reklam. A to se bavíme zatím o dvou druzích blokovaných aplikací. 

V tomto článku se však nebudeme zamýšlet, zda je to špatně nebo dobře. Pouze poukazujeme na fakta a podíváme se spolu na druhou stranu plotu obchodu Google Play. Ten je v porovnání s pravidly ohledně aplikací systému Windows Phone opravdu striktní. Vemte si třeba MetroTube, nejpopulárnější Youtube klient pro WP, který podporuje funkci stahování, jež je u Androidu zakázána.

Škodí to Androidu? Vlastně ani ne. Jedna velká výhoda operačního systému Google totiž spočívá v tom, že je velmi otevřený a volný, což nedělá z obchodu Google Play jediný zdroj aplikací. Určitě jste již zaslechli o obchodu Amazon Appstore nebo Play alternativách GetJar a Slide me. A ty jsou pouze špičkou ledovce.

Pokud víte, co hledáte, můžete najít skutečně zajímavé aplikace i mimo hlavní obchod Google. My jsme dali pro Vás dohromady ty úplně nejzajímavější tajné aplikace, které jsou v Google Play zakázány. Pojďme se tedy na ně podívat:

1)MIUI Music

MIUI Music je hudební aplikací pro telefony Xiaomi a přestože tato značka není mimo plochu Asie zas až tak moc populární, aplikace  umožňuje svým uživatelům stahovat hudbu do chytrého zařízení zdarma. Užívání MIUI Music připomíná Spotify Premium s tím rozdílem, že skutečně nemusíte platit vůbec nic.

1

STÁNETE JI ZDE

 

2) Amazon Appstore

Amazon Appstore je momentálně největším rivalem Google Play a bere svůj obchod s aplikacemi velice vážně. Taky se dostal do Číny, největšího trhu s telefony, dokonce dřív než obchod Google. S denní záplavou aplikací můžou mít Amazon Appstore rádi jak uživatelé, tak i developeři.

2

STÁNETE JI ZDE

3) Tube Mate

Bylo, nebylo, aplikace Tube Mate byla plně dostupná v obchodu Android Market, dnešním Google Play, který ji však s příchodem striktnějších pravidel odstranil kvůli možnosti přímého stahování z Youtube. To však neznamená, že by se Tube Mate nadobro ztratil. Aplikaci si můžete stále celkem snadno najít, stáhnout a vychutnat si zakázané ovoce stahování z YT.

3

STÁNETE JI ZDE

4)Dood’s Music Streamer

Ve světě sdílené hudby se uživatel občas dostane až do příliš košatých situací typu požadování registrací, poplatků a jiného nutného zla. Dood’s Music Streamer je jednoduchý a bezplatný, přičemž Vám umožní stahovat si všechnu hudbu, kterou budete chtít. Jako bonus Vám schová požadované skladby na později pro offline přehrávání. Co víc byste ještě chtěli. 🙂

4

STÁHNETE JI ZDE

5) AdAway

Google Play se rozhodl, že nebude dále tolerovat aplikace blokující vlastní reklamy Androidu. Tak nějak Googlu rozumíme, protože reklamy jsou hlavním tokem příjmů. To nám však nebrání si najít aplikace, mezi nimiž je i šikovná AdAway, které nás dokáží kolikrát až otravných reklam efektivně zbavit.

5

STÁNETE JI ZDE

6) Snes9x

Tato aplikace by se dala označit za jeden z nejlepších emulátorů vůbec, přesto byl z obchodu Google stažen z neznámých důvodů. Jako mnoho jiných je pořád k dispozici, jen musíte vědět, kde ho najít a užít si pak velkou dávku hraní archivních her.

6

STÁNETE JI ZDE

7) Grooveshark

Grooveshark je jednou z nejpopulárnějších služeb zaměřených na sdílení hudby, přičemž Google od ní také kdovíproč upustil. Stále je však k mání na oficiálních stránkách Grooveshark.com a umožňuje svým uživatelům ukojit všechny jejich potřeby týkající se streamování hudby po celém světě narozdíl od nětkerých aplikací, které to povolují pouze v jistých oblastech a státech.

7

STÁNETE JI ZDE

8) TV Portal

TV Portal stanice funguje jako Hulu všude tam, kde ji nemůžou uživatelé rozjet a navíc je zcela zdarma. Můžete se kouknout na tisíce filmů a různých seriálů, avšak jedinnou stinnou stránkou je nepřítomnost HD rozlišení, což však vzhledem k bezplatnosti rádi vydržíme. Přes tuhle malou nevýhodu je tato aplikace jednou z nejoblíbenějších svého druhu. Nemusíme snad podotýkat, že podporuje hlavně anglicky mluvené seriály a filmy.

8

STÁNETE JI ZDE

 

Věděli jste o těchto aplikacích? Kterou byste užívali nejvíce?

zdroj: http://www.phonearena.com

7 KOMENTÁŘE

  1. Jak mám stáhnout ten MIUI MUSIC?
    Při klepnutí na odkaz to po mě chce přihlášení. Samozřejmě učet nemám a nový nejde vytvořit… 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here