Zařízení Google Play Edition dostanou Lollipop v příštím týdnu

0

Listopad je ve znamení Googlu a jeho revolučního Androidu 5.0 Lollipop. Ten byl sice poprvé odhalen už v červnu, ale k prvním uživatelům se dostal až v listopadu a jeho distribuce se bohužel neobešla bez počátečních problémů. V současné době již je však aktualizační balíček dostupný pro velkou část majitelů Nexusů.

Google-Play-edition-devices-screenshot

Zahanbit se však překvapivě nenechali ani OEM partneři a mezi nejrychlejší patří LG nebo NVIDIA. Už v příštím týdnu se dočkají také majitelé modelů s certifikací Google Play Edition. První modely byly představeny už v květnu minulého roku, stále se však nedostaly do Evropy a zůstávají exkluzivní jen pro zámořské zájemce.

htc one google play edition

Jejich hlavní výhodou je právě dostupnost a rychlost aktualizací, se kterou byly hlavní výrobci vždy na štíru. S Lollipopem se ale situace začíná snad trochu lepšit a ač například HTC nebo Samsung přinesou v následujících 90 dnech, ale právě LG si razantně vylepšilo pověst. Jen je stále škoda, že zájemci o špičkový smartphone s čistým Androidem jsou nuceni nahrávat ROMky na vlastní zodpovědnost a nebezpečí.

 

Zdroj: mobilesyrup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here